Somon DNA Uygulaması Nedir?

Somon DNA uygulamasında kullanmakta olan DNA serumu, somon balığından alınan kan ve spermlerin, gençlik iksiri adında oluşturulmuş olduğu bir bileşimdir. Somon DNA serumu, cildin temelini oluşturan ve hücre tazelenmesi için oldukça faydalı olan polinükleotid maddesinin yapımında da yardımcı olmaktadır. Serum içerik olarak, insan cildinde doğal bir şekilde bulunan ancak yaşlanmaya ya da çevreye bağlı olarak azalan bazı amino asitleri bulundurmaktadır. Somon DNA uygulaması ise, bu bileşimler ile hazırlanmış olan aşının cilde profesyonelce enjekte edilmesi işlemine verilen isimdir.


Somon DNA Tedavisi
Hücrelerin tazelenmesi için uygulanan bir aşı olan Somon DNA aşısı, son derece güvenilirdir. Somon balığı sütü ve sperminde, ciltteki kollajen ve elastikiyet liflerini arttıran maddeler bulunmaktadır. Somon DNA aşısında da bu faydaları sağlaması için somon balığı sütü ve spermi kullanılmaktadır. Somon DNA tedavisi cilt sarkmaları için de çözüm üreten bir tedavi şeklidir. Pek çok insanın göz çevresinde oluşan kaz ayakları, kötü bir görünüme sebep olmaktadırlar. Somon DNA tedavisi sayesinde kaz ayağı olarak tabir edilen kırışıklıklardan büyük oranda kurtulmak mümkün olmaktadır.
Somon DNA Faydaları
Son zamanlarda oraya çıkan uygulamalara kıyasla çok daha fazla popüler bir hale gelen Somon DNA tedavisi, yapılan klinik deneyler sonrasında güvenilirliğini ispatlamış bir uygulamadır. Pek çok cilt sorunu için etkili bir yöntem olan Somon DNA tedavisi sayesinde, şikayetçi olunan pek çok cilt sorunundan hızlı bir şekilde kurtulmak mümkün olmaktadır. Pek çok insan, cilt sorunları için tedaviye başlamadan önce, tedavi sonrasında tekrar gündelik hayatlarına ne zaman döneceklerini merak etmektedirler. Somon DNA tedavisinde, uygulama sonrasında herhangi bir iz ya da farklı bir sorun olmayacağı için insanların günlük hayatlarına ara vermelerine gerek kalmayacaktır. Hassas ciltler için yapılan uygulamaların bazılarında ufak kızarıklıkların ve morlukların oluşması doğal karşılanmaktadır. Bu durum herhangi bir ciddiyet teşkil etmediği gibi kalıcı da değildir, en fazla yarım gün içinde karışıklık ve morlukların geçmesi muhtemeldir.

Somon DNA Tedavisi Çekmeköy

Somon DNA tedavisi Çekmeköy kliniğimizde uygulanmaktadır. Çekmeköy'de Somon DNA gençlik aşısı yaptırmak için bizi arayabilirsiniz.

Somon DNA Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Somon DNA İle Gençleşin

Aşı içermiş olduğu yoğun miktardaki hyalüronik asit ve moleküller ile ciltte ihtiyaç duyulan nemi tekrar kazanmak için oldukça önemli bir role sahiptir. Aşamalar olarak Somon DNA uygulamasını incelediğimiz zaman, ilk aşamada cildin kaybettiği nem moleküllerini geri kazandırmak vardır. Daha sonraki aşamada ise seansta verilen DNA serumu sayesinde cilde protein desteği sağlanmaktadır. Yapılan enjeksiyon işlemi sayesinde cilt kendini daha hızlı onarmaya başlayacaktır. İnsanlar da bu uygulamadan sonra kendilerini her geçen gün daha taze bir cilde sahip olarak göreceklerdir. Somon DNA kliniğimizde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Somon DNA ile ile ilgili sorulanlar


Somon DNA Tedavisi Nasıl Yapılır?

Somon DNA tedavisi öncesinde yapılması gereken hazırlıklardan birisi, cildin bir alt yapı sürecine girmesidir. Alt yapı süreci de işin içine katılacak olursa, tedavinin yaklaşık 15 gün sürdüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Cildin tedavi öncesindeki hazırlık sürecinde, cilt nemlendirici olarak hyaluronik asit kullanılmaktadır. Cilde nemlendirme yapıldıktan sonra, cilt Somon DNA işlemi için hazır olmaktadır.

Somon DNA tedavisinin nasıl gerçekleştirildiği pek çok kişi tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. Somon DNA tedavisinde cilt altına iğneler kullanılarak mikroenjeksiyon adı verilen bir yöntem uygulanmaktadır. Somon DNA uygulamasında başlanılmadan önce uygulamanın yapılacağı bölgenin antiseptik bir sıvı ile temizlendikten sonra bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulması gerekmektedir.

Somon DNA uygulamasında ikinci bölüm olarak bilinen bölümde ise, uygulamanın adını almış olduğu somon balığından alınan süt ve spermlerden üretilen özel bir serum cilde en iyi şekilde enjekte edilmektedir. Enjeksiyon işlemi de tamamladıktan sonra serumun içeriği sebebi ile cildin ihtiyacı olan protein ve vitaminler takviye olarak tamamlanmaktadır.

Somon DNA Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Somon DNA aşısının insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmadığı için insanlar bu uygulamaya güvenle yaklaşmaktadırlar. Yapılan araştırmalar sonucunda, bu uygulama hiçbir şekilde alerji riski de taşımamaktadır.

DNA Somon tedavisi her ne kadar güvenilir ve acısız bir tedavi olsa da tedavi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da bulunmaktadır. Özellikle uygulama sonrasında kanı sulandıracak ilaçların kullanılmaması yönünde çok fazla uyarı yapılmaktadır.

Cilt yenilenme sürecinden sonra dışardan gelen faktörlerden, bir süre boyunca zarar görmeye müsait olabilecektir. Bu sebeple de Somon DNA tedavisinden sonraki bir süre, insanların güneş ışığından uzak durmaları ve zorunlu durumlarda da koruyucu güneş kremleri kullanmaları önerilmektedir. Somon DNA tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, cildi soyacak işlemlerden kaçınılması gerekliliğidir.

Somon DNA Tedavisi Ne Kadar Süre Etkilidir?

Somon DNA tedavisinin kalıcı ve etkili olması için doğru ve sağlıklı bir şekilde uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Doğru ve sağlıklı bir tedavi sürecinden sonra, Somon DNA aşısı ilk günkü etkisini bir yıl boyunca koruyacaktır.

Somon DNA tedavisinin etkililik süresi, insanların cildi korumak için neler yaptıklarına bağlı olarak da değişkenlik gösterecektir. Tedavi süresi boyunca yapılan uyarılara ve tedavi sonrası için yapılan uyarılara uymak, Somon DNA aşısının etkinlik süresini arttıran bir faktör olacaktır. Somon DNA aşısı sayesinde çok daha genç bir cilde sahip olan insanlar, he sabah aynaya baktıklarında kendilerini daha genç hissedeceklerdir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun