Selülit Nedir? Selülit Tedavileri

Pek çok insanın cildinde tümsekli ya da çukurlu bir şekilde portakal kabuğuna benzeyen cilt problemleri olmaktadır. Selülit adı verilen bu problem genellikle kalça, uyluk ve karın bölgelerinde görülmektedir. Selülit daha çok kadınlar arasında yaygınlaşmış olan bir cilt problemidir. Selülitin sebebi; cildin epidermis ve dermis üst katmanlarının altında aşırı yağlanmaların depolanmasıdır. Genişlemiş yağ hücreleri şişkinlikler oluşturarak, sıkı septa dokusunu büzüp çukurlar oluşturur. Bu sebeple de ciltte pürüzlü bir görünüm ortaya çıkar. Selülitler çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilmektedir, kliniğimizde bu konuda son teknoloji yöntemleri tercih etmekteyiz.

Günümüze kadar yapılan araştırma ve çalışmalarda kadınların ergenlikten sonraki herhangi bir döneminde selülit problemi yaşama oranı %90’a kadar çıkabilmektedir. Yaş ilerledikçe insanlarda selülit görülme riski de daha fazla artmaktadır. Öyle ki ileriki yaşlardaki insanların cildinde incelme ve gevşemeler daha fazla olacağı selülit gelişme riski daha fazla olacaktır. Yapılan araştırmalarda ilgi çekici bir sonuç olarak, açık tenli insanlarda selülitin daha fazla görüldüğü saptanmıştır. Erkeklerde kadınlara nazaran çok daha az selülit gelişmesi olmaktadır. Erkeklerde yağ dokusunun az olması selilüt probleminin pek çok erkekte yaşanmamasının sebebi olarak gösterilmektedir. Kilo alımı, selüliti daha belirgin hale getiren sebeplerden bir tanesi olmaktadır. Pasif bir yaşam tarzı ve hamilelikte selülit gelişimini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.


Selülitten Korunma Yolları

Selülit oluşumundan tamamen kurtulmak ne yazık ki mümkün değildir. Ancak bazı önlemler alınarak selüliti azaltıcı hamlelerde de bulunmak mümkündür. Hareketli bir yaşam tarzı olan ve beslenmesine dikkat eden insanlar da selülit görünümü daha az seviyelerde olabilir. Vücut ağırlığını koruyarak formunu yakalayan kişilerin de selülit problemini daha hafif olarak yaşadıkları araştırmalar sonucunda saptanmıştır. Özellikle uyluk ve göbek için kas geliştirici egzersizlerin yapılması selülit oluşumunu önemli seviyede azaltmaktadır. Fazla kilo sıkıntıları yaşayan insanların düzenli beslenme ve spor ile kola kaybetmesi selülit oluşumunu azaltabilmektedir. Ancak bazı insanlarda bu durum tam tersi olarak selülitlerin belirginleşmesine de yol açabilmektedir. Hızlı kilo kaybı yaşandığı zamanlarda gevşeyen cilt sebebi ile selülit daha belirgin bir hale gelebilmektedir. Bu sebeple de insanlar hem bu durum için hem de kendi sağlıkları için hızlı kilo kaybından kaçınmalıdırlar.


Cilde iyi bakmak selülit tedavisinde uzmanların önermekte olduğu en önemli eylem olmaktadır. Özellikle yoğun sigara kullanımı cildinize zarar verdiği için selülit konusunda da sıkıntılar yaşatabilmektedir. Sigarayı bırakmak, cildin daha yumuşak ve sıkı olmasına fayda sağladığı için selülitler için de faydalı olacaktır. Öyle ki sıkı bir cilt selülit görünümünü azaltmaya oldukça büyük fayda sağlayacaktır.


Selülit Tedavisi
Selülitin neden olduğu konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır, ancak derinin altındaki bağ dokusu ve yağ tabakası arasındaki bir etkileşimden ortaya çıktığı kanısına varılmaktadır. Selülitin olası nedenleri arasında sağlıksız beslenme, genetik faktörler, hareketsiz yaşam tarzı gibi pek çok neden gösterilebilmektedir. Bu faktörlerin yanı sıra dar kıyafet giymek ve gereğinden fazla oturmak da selülite yol açan nedenler arasında yer almaktadır. Selülit probleminin sadece bazı nedenlerden dolayı yaşandığı da araştırmalara göre yalanlanmıştır. Öyle ki egzersizini aksatmayan, düzenli beslenen kadınlarda da selülitler olabilmektedir. Bu konuda yapılan çalışmalar sonrasında vücuttaki yağın dağılımına bağlı olarak da bu problemin yaşanabildiğini bizlere gösteriyor. Selülite neden olan pek çok farklı faktör olabilmektedir ve her kadın hayatının bir döneminde selülit problemi yaşamaktadır.

Selülit Tedavisi Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisi için kullanılan bir çok yöntem mevcuttur. Ayrı ayrı uygulanabilen yöntemler olduğu gibi, uygulamanın etkisini arttırmak ve daha başarılı sonuç almak için kullanılan kombine tedaviler de mevcuttur. Kliniğimizde selülit tedavisi için G5 masajı ile birlikte çeşitli kombine tedavi yöntemleri uygulamaktayız. Özellikle sıkılaşma ve selülit problemlerinde yüksek bir başarı oranına sahibiz. Selülit tedavisi uygulama sonuçlarımızı görmek ve tanışmak için sizi kliniğimize davet ediyoruz.

Selülit Tedavisi ile ile ilgili sorulanlar


Selülit Dereceleri Nelerdir?

Derece 1: Yatarken ve ayakta dururken portakal kabuğu görünümü fark edilmez ve cilt pürüzsüz görünür.

Derece 2: Yatma sırasında cilt pürüzsüz görünür, ancak ayaktayken bir miktar çukurlaşma fark edilir.

Derece 3: Ayakta dururken ve uzanırken ciltte portakal kabuğu görünümü vardır.

Selülit Nasıl Anlaşılır?

Kalça, uyluk gibi bölgelerdeki ciltte girintili çıkıntılar olduğu zaman bu problem genellikle selülit problemi olmaktadır. Selülitin şiddetleri bulunmaktadır ve bu sebeple de selülit kimi insanda hafif olarak görülürken kimi insanda da şiddetli bir şekilde görülebilmektedir. Hafif selülitte cilt sıkılaştırıldığı zaman portakal kabuğu benzer bir görünüm ortaya çıkmaktadır ve dışardan bakıldığı zaman dikkat çekmemektedir. Daha şiddetli selülitte ise cildin pürüzlü yapısı herhangi bir sıkıştırmaya gerek kalmadan her durumda fark edilebilmektedir. Selülit genellikle kalça ve uyluk bölgelerinde görülse bile nadiren de olsa göğüs, kol ve bacak bölgelerinde de görülebilmektedir. Selülit ciddi bir tıbbi problem değildir ve bu sebeple de bazı teknikler dışında cerrahi bir tedaviye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Selülit Hangi Bölgelerde Meydana Gelir?

Uyluğun üst kısmı, dizin ve bileğin iç kısımları, kaba et ve baldırların arkası ve üst bacaklara genelde süvari pantolonu şeklinde yerleşir.

Selülit Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Selülit tedavisi, yıllardan beri kullanılan ve bu konuda pek çok insanın fayda sağladığı bir uygulama olmaktadır. Selülit problemi yaşayan insanların sıklıkla başvurmuş oldukları bu tedavi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak, en iyi tedaviyi almak için faydalı olmaktadır. Selülit tedavisi olmak isteyen insanların öncelikli olarak, kaliteli bir güzellik merkezi ve alanında deneyimli kişilerden bu tedaviyi almaları gerekmektedir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun