Saç Mezoterapisi Nedir?

Pek çok farklı klinik uygulama arasında, en çok bilinen ve uygulanan işlemlerden bir tanesi de saç mezoterapisi olmaktadır. Saç mezoterapisi, saç termoterapisi ve özel olarak yapılan baş masajıyla birlikte uygulanan bir uygulamadır. Saçın, saç mezoterapisine hazır hale gelebilmesi için ozonlanmış bir buhar yardımı ile yumuşatılması da gerekmektedir. Bu işlemler sayesinde, saçlı derideki ağrı hissetme olasılığı da en düşük seviyelere getirilebilmektedir. Saç termoterapisi, saç mezoterapisi uygulanırken ağrıyı hafifletmek için yapılmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalara göre saç termoterapisi yapılmadan uygulanan saç mezoterapi işleminin daha ağrılı olduğu gözlemlenmiştir.

Saç Mezoterapisi Yapılışı
Saç mezoterapisi yapılışı; gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra ilaç belirlenen aralıklarla saç mezoterapi tabancası ile saçlı deriye dağıtılmaktadır. Saç mezoterapisinde tabanca ve bilgisayar kullanmak başarı oranını arttıran en önemli faktörlerdir. Öyle ki bu tedavi manuel olarak da gerçekleşebilir ancak tüm sahayı tarama işlemini yapmak neredeyse imkânsız olacaktır. Bu nedenlerden dolayı saç mezoterapisinin bir cihaz yardımı ile yapılması çok daha kolay ve güvenilir olacaktır.

Saç Mezoterapisi Çekmeköy

Çekmeköy'de Saç Mezoterapisi için bir uzman arıyorsanız, Nil Tellioğlu Çekmeköy kliniğinde saç mezoterapisi uygulamanızı gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.


Saç Mezoterapisi Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç termoterapisinden sonra saçın doğal yapısında da bulunan vitamin, mineral, dolaşım arttırıcı maddeler ve lokal anestezik bulunan özel bir karışım hazırlanmaktadır. Hazırlanan karışım daha sonrasında, saç mezoterapi tabancası olarak adlandırılan aletin için yerleştirilmektedir. Saç mezoterapisi için kullanılan bu tabanca bir bilgisayara bağlı olarak çalışmaktadır ve bu bilgisayar sayesinde saç derisine hangi miktarlarda ilacın enjekte edildiğini gözlemlemek de mümkün olmaktadır. İğnenin derinin içerisine girerken, çıkarken ya da derideyken ilacın nasıl boşaltıldığı konusunda, doktor bilgisayar başında devamlı olarak kontrollerde bulunmaktadır.

Saç Mezoterapisi ile ile ilgili sorulanlar


Saçma Dökülmesine Sebep Olan Nedenler

Hem erkekler hem de kadınlar saç bakımlarına özen göstererek saçlarını daha fazla canlandırmak ve saç dökülmelerini engellemek istemektedirler. Pek çok saç tedavisi ve saç bakımı, saçların daha canlı görünmesi, parlaklık kazanması ve en önemlisi de saç dökülmelerinin önlenmesi için yapılmaktadır. Saç dökülmesi pek çok farklı nedenden kaynaklı olabileceği için, insanların öncelikle bu sorunun nedenini araştırmalar gerekmektedir.

Erkekler görülen saç dökülmesi tipine alopesi denilmektedir ve bu sorun genellikle başın tepe kısmında saçların incelmesi ile kendini belli etmektedir. Alopesi sebebi ile başın tepe kısmındaki ya da şakak kısmındaki saçların incelmesi ve güçsüzleşmesi zamanla dökülmeye yol açmaktadır. Üzerinden zaman geçtikçe bu dökülmenin daha geniş alanlara yayılması da muhtemeldir. Bu sorunu yaşayan kişilerin sadece alnın üst kısmında saç kaldığı ve geri kalan yerlerde açılmalar olduğu gözlemlenmektedir.

Alopesi adı verilen erkek tipi dökülmeler ortalama olarak yirmili yaşlarda başlayabilmektedir. Ancak pek çok insan o yaşlarda, dökülmenin ciddi boyutunu kavrayamaz ve bu dökülmeye engel olacak hiçbir hamlede bulunmaz. Saç dökülmesine karşılık hiçbir eylemde bulunulmadıkça bu dökülme sorunu zamanla ciddi bir boyuta da ulaşabilmektedir. Alopesi saç dökülme tipi, genellikle kişilerin genetiğine bağlı olarak oluşmaktadır. Ailesinde genetik olarak saç dökülme sorunları olan kişilerin zaman kaybetmeden, saçı korumak adına saç mezoterapisi gibi tedavi yöntemlerine başvurmaları gerekmektedir.

Kadın tipi saç dökülmelerinin erkeklere nazaran daha farklı geliştiğini söylemek mümkün. Genetiğe bağlı olarak, kadınlardaki saç dökülmesi sorununu erkeklerden çok daha farklı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda saç dökülmeleri genellikle, ergenlik döneminden sonra veya doğumdan sonra belirginleşmektedir. Erkeklerle kıyaslandığında kadınlarda saç dökülmesinin daha az olduğu, bilimsel çalışmalar ışığında ortaya çıkarılmıştır. Erkeklerde kelleşme gibi bir sorun varken kadınlarda böyle bir sorunu yaşayan nadir insanlar bulunmaktadır.

Saç Mezoterapisi Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi sayesinde, saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve aminoasitler bir karışım haline getirilerek saçlı deriye direkt olarak enjekte edilmektedir. Saç yağları tarzındaki ürünlerin deriye dışardan sürülmesi yerine saç mezoterapisi sayesinde derinin altına enjekte edilmeleri daha etkili bir yöntem olacaktır. Örneğin herhangi bir ürünün saçlı deriye dışardan sürülmesi %2 etki ediyor ise, aynı ürünün derinin altına sürülmesi %9 etki edecektir ve bu da derinin altına yapılan tedavinin ne kadar etkili olduğunu göstermektedir

Derinin altına uygulanmakta olan vitamin ilaçları sayesinde, uygulamanın yapıldığı bölgede irritasyon oluşumu sağlanmaktadır. Kan dolaşımının da hızlanması ile derideki vitaminin dolaşması artmakta ve bu duruma bağlı olarak da ilacın tüm saça yayılmasına olanak sağlanmakta. Yapılan çalışmalar sonrasında saçlar çok daha iyi bir şekilde kökten beslenmeye başlayacak ve güçlenecektir.

Toprağı gübrelemek ile aynı mantığı taşıyan bu sistem sayesinde cansız ve gücünü kaybetmiş olan saçların tedavisi gerçekleştirilmektedir. Saç mezoterapisi sayesinde incelmiş ve kopmaya başlamış olan saçların dökülmesine engel olunarak, saça ciddi seviyede canlılık kazandırılmaktadır.

Saç mezoterapisi seanslarına düzgün katılım sağlayan kişilerin kısa bir süre zarfında etkileyici sonuçlar aldığını da söylemek yanlış olmayacaktır. Bu tedavi sayesinde saç kalitesi artan ve saçları kökten uca canlılık kazanan insanlar, her aynaya baktıklarında kendilerini mutlu hissedeceklerdir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun