Pedikür Nedir?

Pedikür işlemi de aynı manikür işleminde el bölgesine yapıldığı gibi ayak tırnaklarının temizlenmesi ve bakımının yapılması işlemidir. Pedikür işlemi sayesinde ayak tırnakları istenilen seviyeye getirilene dek kısaltılmakta, temizlenmekte ve bunları yanı sıra ölü derilerden arındırılmaktadır. Pedikür ve diğer uygulamalarımıza bayılacaksınız, sizi salonumuza bekliyoruz!

Pedikür işlemi ile, ayak tırnakları törpülenerek, kişilerin istediği seviyeye getirilmektedir. Pedikür yaptıran kişilerin, bu işlemlerin hijyenik bir ortamda yapıldığına ve malzemelerin hepsinin steril bir şekilde önceden temizlendiğine dikkat etmeleri gerekmektedir. Pedikür işlemi manikür işlemi gibi sadece, estetik amaçlar doğrultusunda değil, temizlik ve tedavi amaçları ile sıklıkla uygulanılan bir işlem olmaktadır. Özellikle, ayak tırnaklarında rastlanılan tırnak batmalarının önün geçmek adına, düzenli pedikür uygulamasının yapılması gerekmektedir. Pedikür, ayak bakımı için uygulanan en önemli işlemdir. Ayaklarımız, vücudumuza oldukça büyük öneme sahip ve devamlı olarak bakım isteyen parçalarımızdır. Ayak bakımı yaptırarak daha sağlıklı ve estetik açıdan daha iyi bir görünüme sahip olan ayaklara sahip olmak isteyen insanlar pedikür işlemi ile yakından ilgilenmektedirler. Özellikle kadınlar, ayak bakımına daha fazla önem gösterdikleri içim pedikür işleminden daha çok faydalananlar olmaktadırlar.

Pedikür Nasıl Yapılır?
En merak edilen sorulardan birisi de "pedikür nasıl yapılır". Şimdi bunun cevabını verelim; pedikür yapılışı şu şekilde olmaktadır;
Pedikür işlemi, ayak bakımı konusunda önemli faydalar sağlayan bir işlem olduğundan dolayı, bu işlemin nasıl yapıldığı noktasında insanların merak ettiği hususlar bulunmaktadır. Pek çok insan, pedikür işleminin nasıl gerçekleştiği konusunda farklı araştırmalar yaparak en iyi sonuçlara ulaşmak istemektedirler. Pedikür işleminin oldukça popüler bir hal almasından sonra, bu konu hizmet veren güzellik merkezleri de çalışmalarını yenilemek istemektedirler.

Pedikür işleminde ilk aşama olarak, ayakların ılık suda bekletilerek yumuşatılması gerekmektedir. Ayaklar bir süre suda bekletildikten sonra, tırnak etlerinin ve ölü derilen ıslanması sağlanmaktadır. Islanan tırnak etleri ve ölü derilerin temizlenmesi çok daha kolay olmaktadır. Ayakların iyice ıslanıp, yumuşaması sağlandıktan sonra, ayak törpüsü yardımı ile ayağın parmak ve taban bölümündeki ölü derilerin temizlenmesi ve tırnak etlerinin kesilmesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu işlemlerin ardından, tırnaklar istenilen uzunlukta kesilmekte, törpü ile tırnaklar son şekline getirilmektedir. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra ise, istenilen renkte oje kullanılarak uygulama yapılmaktadır.

Çekmeköy Pedikür Güzellik Salonu

Çekmeköy pedikür uygulaması için salonumuza gelerek istediğiniz pedikür sonucunu alabilirsiniz. Özellikle kadınlar arasında, oldukça yaygın bir uygulama haline gelen pedikür işlemi, güvenilir merkezlerde yapılığı zaman kişilere büyük faydalar kazandıracaktır. Pedikür işlemi, ayak bakım için önem arz eden bir işlem olduğundan dolayı, bu işlemin gerçekleştirileceği merkezlerin iyi bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Pedikür konusunda sıkı araştırmalar yapan insanlar, bu konuda en iyi hizmeti veren güzellik merkezlerinden yardım almak istemektedirler.

Çekmeköy Pedikür Fiyatları

Çekmeköy pedikür fiyatları ile ilgili en uygun fırsat ve kampanyayı sizlere sunuyoruz. Çekmeköy'de en uygun ve güzel pedikür uygulaması için fırsatlar şu şekilde; işte Çekmeköy pedikür fiyatları şöyledir.


Pedikür Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Pedikür ile Ayak Bakımı

Tırnak sertleşmesi, tırnak mantarı ya da tırnak batması gibi sağlık problemlerinden korunmak adına sürekli olarak pedikür uygulamasını yaptırmak gerekmektedir. Günümüzde farklı pedikür yöntemleri çıkmış olsa da, genellikle standart pedikür uygulaması tercih edilmektedir. Pedikür ve diğer harika uygulamalarımız için sizi salonumuzda ağırlamaktan keyif alacağız!

Pedikür ile ile ilgili sorulanlar


Pedikür İşlemini Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pedikür işlemi evde de uygulanabilen biri uygulama olsa da, en iyi sonuçları almak ve bu işlemleri sağlık bir şekilde gerçekleştirme için, bir profesyonelden yardım almakta büyük fayda bulunmaktadır. Özellikle tırnak batması sorunu yaşayan insanlar, güvenilir bir merkezden yardım aldığında çok daha hızlı bir şekilde sorunu çözüme kavuşturmaktadırlar. Bu tip sorunlarda insanlar, kendi başlarına bir pedikür işlemi gerçekleştirmek istediklerinde, kalıcı sorunlar ile de karşı karşıya kalabilmektedirler.

Pedikür işlemini yaptırmadan önce ya da işlemi yaptırırken insanların dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edildiği taktirde, pedikür işleminden en iyi şekilde sonuçlar alınabilmektedir. Pedikür işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi, işlemin yapılacağı merkezin hijyenik olmasına dikkat edilmesidir. Herhangi bir hijyen kuralına uymayan merkezlerde pedikür işlemi yaptıran kişilerin, belli başlı sorunlar yaşaması muhtemeldir.

Pedikür işlemini yaptırmak isteyen kişilerin, kendi pedikür setini kullanmaları ya da kullanılan aletlerin kişiye özel olduğunu ve sterilize edildiğinden emin olmaları gerekmektedir. Pedikür işleminde, ayakların tamamen yumuşamadan işlem yapılmamasına özen gösterilmelidir. Ayakların tam yumuşamadan işlem yapılması halinde, tırnak etlerinde ve ciltte tahrişlerin görülmesi riski bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, özellikle alanında uzman kişiler pedikür işlemini gerçekleştirirken ayakların tamamen ıslandığından emin olduktan sonra işlemlere devam etmektedir.

Pedikür İşlemi Neden Düzenli Yapılmalı?

Ayakların nem toplaması ya da ferah olmaması pedikür işleminde önüne geçilmesi gereken bir durum olmaktadır. Bu sorunlardan kurtulmak adına nem topu kullanılması, ayakların daha rahat olmasına ve ferah kokmasına imkân sağlamaktadır. Sağlıksız ortamda yapılan pedikür işlemlerinde, pek çok farklı hastalığın bulaşma riski bulunmaktadır. Mantar, AIDS gibi bulaşıcı hastalıkların pedikür işlemi yapılırken bulaşmaması için, hijyenik merkezlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Tırnakların yanlış kesimi sonucu ya da farklı nedenlerden dolayı tırnak batma problemi yaşanabilmektedir. Tırnak batma sorunundan kurtulmak adına pedikür işlemine başvuran kişilerin, bu işlemi kendi başlarına yapmaları yerine kaliteli merkezlerden yardım almaları çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Ayaklarımız vücudumuzda, bizi taşıma görevini üstlenen en önemli organımız olduğundan dolayı, ayak bakımı yaptırarak ayaklarımızı rahatlatmamız gerekmektedir. Ayak bakımı konusunda en faydalı işlem olarak bilinen pedikür uygulaması, pek çok insan tarafından sıklıkla kullanılan bir uygulama olmaktadır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun