Microblading Nedir?

Çeşitli sebeplere bağlı olarak seyrelmiş, dökülmüş ya da azalmış saç ve kaş kıllarının yerine, oldukça doğal bir görünüm kazandıran microblading oldukça başarılı bir uygulamadır. Saç ve kaş ekiminin zor olması ya da bu işlemin yapılamadığı durumlarda özel boya ve cihazların yardımı ile, saç ve kaş sıkıntısı yaşanan bölgelere microblading kalıcı makyaj uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Microblading ile Kalıcı Makyaj

Microblading kaş uygulamasının sıklıkla tercih edilmesinin en önemli sebebi, oldukça doğal bir görünüm ortaya çıkarılmasıdır. Microblading kaş uygulaması sayesinde elde edilen kaşları ayırt etmek oldukça zordur ve bu sebeple bu işlem oldukça sevilmektedir. 3D kıl tekniği kaş uygulamasının ne kadar sürede tamamlandığı da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Microblading uygulaması, ortalama olarak 1 saat süren ve ağrısız bir şekilde tamamlanan bir yöntemdir. Microblading kaş uygulamasının kalma süresi, uygulamayı yaptırmak isteyen insanların dikkat ettiği bir durum olmaktadır. Bu konuda beklentilerinin karşılanması durumunda yaptırmaya karar veren insanlar, bu süreleri çok iyi bir şekilde araştırmaktadırlar. Microblading uygulaması, yarı kalıcı olan bir uygulama olarak bilinmektedir. Öyle ki bu uygulama genellikle 1 ile 3 sene arasında bir süre kalıcılık sunmaktadır. Kullanılan renk pigmentlerinin, derinin üst yüzeyine yerleştirilmesi, kalıcı makyaj işlemlerinde uygulanmakta olan iğnelerden çok daha ince bir yapıya sahip olan iğneler yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Pigmentlerin deriye çok daha yakın olarak yerleştirilmesi, daha net olarak görünmesine katkı sağlamaktadır.

Çekmeköy Microblading Salonu


Çekmeköy Microblading uygulamasının sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için, uygulamayı yaptıracak kişilerin uzmanlar ile devamlı olarak iletişim halinde olmaları gerekmektedir. Özellikle, microblading uygulamasına başlanılmadan önce, kişinin kullandığı ilaçlar veya geçirdiği önemli cilt rahatsızlıkları bulunuyorsa, bu durumu uzmanlara bildirmeleri gerekmektedir. Aksi taktir de microblading uygulaması sonrasında, istenmeyen bazı sorunlar da yaşanabilmektedir. Güzel bir kaş yapısına sahip olmak isteyen ve eski görünümünden tamamen uzaklaşmak isteyen insanların sıklıkla tercih ettikleri microblading uygulaması, önemli detaylara dikkat edildiğinde oldukça faydalı bir işlem olacaktır. Çekmeköy Microblading uygulaması, profesyonel birisi tarafından yapıldığı taktirde kaşları kaldırmak ve eşitlmek olağan bir durum haline gelecektir. Bu faydalarının dışında microblading uygulaması, kaşlardaki seyrekliği kapatarak sıkılaştırma işlemini de gerçekleştirmektedir. Yüzünüzün tamamen yeni görüntü kazanması için, bu uygulama ile yakından ilgilenmek oldukça mantıklı bir hareket olacaktır.


Microblading Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Microblading 3D Kıl Kaş Tekniği

3D kıl tekniği olarak da adlandırılan microblading uygulaması, kaş ve saçlarda manuel yöntemler ile kalıcı şekillendirilmeler yapılmasına olanak sağlamaktadır. Kaş dövmesi uygulaması olarak da bilinen bu uygulamada özel boyalar deri tabakasının altına işlenerek, kıl görüntüsü verilmektedir. Kaşlarında dökülmeler yaşayan insanlar, saç ektirme işlemine uygun olarak görülmeyenler, bu işlemleri yaptırdığı halde sonuçtan memnun kalmayan insanlar, microblading uygulamasından faydalanmak isteyebilirler.

Microblading kaş uygulaması ile dövme uygulamasının karıştırılmaması gerekmektedir. Bu iki işlem, malzeme ve uygulanış bakımından oldukça farklılıklar gösteren işlemlerdir. Kalıcı makyaj tekniği sayesinde, kaş kontürü, göz çizgisi ve dudak kontürü gibi yapılan işlemler daha belirgin bir hale getirilmekte ve daha bakılı ve nizami bir görünüm ortaya çıkarılmaktadır.

Microblading ile ile ilgili sorulanlar


Microblading İşlemi Nasıl Uygulanır?

Microblading tekniği ile kaş uygulaması yapılırken, kişiye özel tek kullanımlık steril iğnelerden yardım alınmaktadır. Bu iğneler kullanılarak, boyalar derinin alt tabakasına hızlı bir şekilde zerk edilmektedir. Renk veren bu boyalar, alerjik bir duruma sebebiyet vermeyen, cilt için özel olarak tasarlanmış ve sentetik bir katkı maddesi içermeyen bir yapıya sahip olmaktadırlar ve aynı zamanda son derece doğal bir görünüm sunmaktadırlar.

Kaşlarının seyrek olmasından şikayetçi olan, kaş şeklini daha fazla belirgin hale getirmek, kalınlaştırmak ya da kaş şeklinde değiştirmek isteyen insanlar bu işlemi sıklıkla tercih etmektedirler. Kalıcı makyaj olarak da adlandırılan bu yöntem sayesinde, tüy görünümünde vuruşlar yapılmakta ve kaş kılına benzeyen bir görünüm ortaya çıkarılmak hedeflenmektedir.

Microblading Uygulaması Sonuçları Nasıl Olur?

3D kıl tekniği kaş uygulaması yapıldıktan sonra, normal kaştan ayırt etmek son derece güç bir durum olmaktadır. Doğal ve kusursuz sonuçlar çıkaran microblading işlemi pek çok insan tarafından sevilerek kullanılmaktadır. İşlem ilk yapıldığında kaşların koyu görünmesi, doğal karşılanan bir durum olmaktadır. İki hafta sonrasında renkte hafif solmalar da görülmektedir ve microblading uygulamasının ne kadar süre kalıcı olacağı kişinin cilt yapısına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 1 ile 3 sene arasında bir kalıcılık süresi bulunan bu işlemin, yılda birkaç kez tekrarlanması da faydalı olacaktır. Yılın belli zamanlarında microblading uygulamasının tekrarlanmasının nedeni, pigmentlerde belli solmaların olmasıdır.

3D kıl tekniği kaş uygulamasında dikkat edilmesi gereken ve başarılı sonucu etkileyen bir başka durum da güzellik merkezi seçimi olmaktadır. Microblading uygulamasını yaptırmak isteyen ve bu uygulamadan oldukça iyi sonuçlar almak isteyen insanların iyi bir uzman seçimi yapmaları da gerekmektedir. Bu konuda referansları bulunan kişileri seçebilmek oldukça önemli olan bir konu olmaktadır.

Microblading Uygulama Öncesi Sonrası Sonuçlarımız

İşte yaptığımız microblading uygulamasının öncesi sonrası fotoğrafları.


Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun