Medikal El ve Ayak Bakımı

Medikal el ve ayak bakımı ile ilgili işlem süreci, tedavi fiyatları, operasyon öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında bizden bilgi istemekten lütfen çekinmeyin. Çekmeköy Medikal el ve ayak bakımı fiyatları için lütfen arayın.

Gün içinde elimizi ve ayağımızı sıklıkla yıkamak zorunda kaldığımızdan dolayı deride kuruluk, çatlama gibi problemlerin yaşanması normaldir. Kış mevsimlerinde, ellerimiz soğuğa bağlı olarak fazlasıyla olumsuz etkilenmektedir. Ellerin hijyenini sağlamak adına gün içinde pek çok kez sabun ya da dezenfektan içeren ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Özellikle gece yatmadan önce uygulanan peeling, cildin ölü derilerden arındırılması için oldukça faydalı olacaktır. Ellerin ideal nem oranına sahip olması için, insanların devamlı olarak nemlendirici kremler kullanması gerekmektedir. Medikal El ve Ayak Bakımı Nedir?

Medikal el ve ayak bakımı sayesinde, daha estetik bir görünümü olan el ve ayaklara sahip olmak mümkündür. Bu avantajının yanı sıra medikal el ve ayak bakımı, pek çok farklı faktöre bağlı olarak oluşan cilt sorunlarının giderilmesinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Medikal el ve ayak bakımı uygulamalarında önemli olan nokta, bu uygulamaları alanında tecrübeli kişilerin yapması gerekliliğidir. Bu uygulamaların deneyimli insanlar tarafından yapılmaması halinde, pek çok farklı deri sıkıntıları insanları bekliyor olacaktır.

Hijyenik tırnak kesimi, tırnak yüzeyinin parlaklık kazandırılması gibi faydalar sağlayan medikal el ve aka bakımı, pek çok insanın tercih ettiği bir uygulama olmaktadır. Spor yapan insanlar, ayaklarının bakımına oldukça büyük önem vermektedirler. Bu sebepten dolayı pek çok insan, ayak bakım uygulamalarını sıklıkla kullanmak istemektedirler. Bunların yanı sıra batık tırnak bakımı, diyabetik tırnak bakımı, hamilelik süresindeki insanların tırnak bakımı gibi işlemlerde yine bu alanda sıklıkla uygulanan işlemler arasında yer almaktadırlar. Mantarlı tırnak sorunu yaşayan pek çok insan, bu sorunda kurtulmak için medikal bakım yaptırmaktadır. Bunların yanı sıra, nasır bakım tedavisi, çatlak topuk bakımı gibi uygulamalarda da maksimum sonuçları almak mümkün olmaktadır.

Medikal El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?


Medikal el ve ayak bakımı sayesinde de cildimizin çok daha sağlıklı bir konuma gelmesi sağlanabilmektedir. Bu anlamda en iyi verimi sağlamak adına pek çok çalıştırılma geliştirilmiş olup, halen de uzmanlar bu konular üzerinde çalışmalarına devam etmektedirler.

Tırnak bakımı da kişinin hem güzellik açısından hem de sağlık açısından oldukça öncem vermesi gereken bir bakım türüdür. Tırnak bakım aşamalarından ilki, tırnak kesim işlemidir. İnsanların genetik yapısına bağlı olarak, tırnaklarının sertliğinde farklılıklar oluşabilmektedir. Tırnak yapısında sertlikler olan insanların, duş aldıktan sonra tırnak yumuşadığı için duştan sonra tırnaklarını kesmeleri önerilmektedir. Bu sebeple tırnak çatlamaları gibi olumsuz durumların da oluşmasını da engellemek daha kolay olacaktır. Sert bir yapıda tırnağa sahip olan insanlar, duş sonrası dışındaki bir zamanda tırnaklarını kesmek istediklerinde ise nemlendirici kremler ile tırnağı yumuşatmaları gerekmektedir. Bu sayede tırnak, kesime daha uygun bir hale gelecek ve çatlaklıkların önüne geçilmiş olacaktır.
Medikal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Pedikür işlemlerine nazaran, medikal ayak bakımı uygulaması çok daha popüler ve çok fazla tercih edilen bir uygulama olmaktadır. El bakımında olduğu gibi, ayaklar içinde yıkama, tırnak kesimi, tırnakta çıkan etlerin alınması ve tırnağın nemlendirilmesi gibi bilindik işlemler yapılmaktadır. Bu işlemlerin haricinde ayak tabanında oluşabilecek nasır ve çatlaklara karşı koyabilmek için farklı önlemlerin alınması gerekmektedir. Ayak bakımı sağlık açısından oldukça önemli olan bir konu olduğunda dolayı medikal ayak bakımı uygulamaların olan talep de oldukça fazla olmaktadır.

Medikal ayak bakım uygulamasında, tırnak kenarındaki etler alınırken pens yerine özel frez uçlarla bu işlem gerçekleştirilmelidir. Medikal ayak bakım işleminde dokuya kuru bir işlem yapılmadığından dolayı bir zarar gelme olasılığı da bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı, insanlar güvenle medikal ayak bakımı yaptırmaktadırlar. Medikal ayak bakımı uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de, işlemlerin yapılacağı merkezi seçmek olacaktır. İnsanlar bazı bakım uygulamalarını kendi başlarına yapmaya çalışsalar da bazı konularda gerekli bilgi sahibi olamadıklarından dolayı, kendilerine zarar verme ihtimalleri de bulunmaktadır. Bu sebeple, iyi bir merkezden medikal ayak bakımı konusunda destek almak çok daha iyi sonuçların alınabilmesine olanak sağlayacaktır.

Çekmeköy Medikal el ve ayak bakımı

Çekmeköy medikal el ve ayak bakımı için sizi salonumuza bekliyoruz. Uygulamalarımızın sonuçlarından ve kalitemizden memnun kalacağınıza eminiz. Çekmeköy el ve ayak bakımı için bizi aramaktan çekinmeyin.


Medikal El ve Ayak Bakımı Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Medikal El ve Ayak Bakımı Uygulamaları

Ellerimiz ve ayaklarımız tüm vücudumuz gibi profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktadır. Sağlığımız ve estetik görünüm için oldukça önemli olan el ve ayak bakımı doğru teknik ile sterilize ortamlarda gerçekleşmediğinde, el ve ayaklarda bazı sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Evde gerçekleştirilen kişisel bakım yeterli olmadığı bu gibi durumlarda medikal el ve ayak bakımı uygulamaları tercih edilmektedir.

Medikal El ve Ayak Bakımı ile ile ilgili sorulanlar


Medikal El ve Ayak Bakımı ile Batık Tırnak Tedavisi

Günlük hayatta insanların en sık karşılaştığı sorunlardan bir tanesi tırnak batma problemi olmaktadır. Tırnak batmaları, ayağı çarpmak, tırnak üzerine herhangi bir darbenin oluşması, tırnak üzerine gelme suretiyle ayağa basma, ayakta oluşan terlemeler, topuklu ayakkabı kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak oluşabilmektedir. Günümüzde en sağlıklı batık tırnak tedavisi, ayak bakım merkezlerinde gerçekleştirildiği için insanların bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir. Kaliteli ve deneyimleri insanları çatısı altında barındıran merkezler tarafından yapılan tedavilerden alınacak sonuçlar çok daha verimli olacaktır. Bu merkezlerde, tırnağın doğal uzama sürecine destek verilmekte ve ağrısız, hızlı bir şekilde batık sorununa çözüm oluşturulmaktadır.

Batık probleminin önlenmesinden sonra, bu problemin tekrar yaşanmaması için insanların bu konuda oldukça dikkatli davranmaları gerekmektedir. Bu sebeplerden dolayı batık problemine sebep oalcak hareketlerin, günlük yaşantıdan tamamen çıkarılması gerekecektir. Medikal el ve ayak bakımı işlemi sonrasında batık probleminden kurtulan kişiler, ayakkabılarını özenle seçmeli, tırnak kesimine özen göstermeli ve ayaklarını darbeden korumalıdırlar.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun