Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı uygulamaları öncesinde cilt analizi yapıldıktan sonra bir program oluşturulması önerilmektedir. Öyle ki her kişide yaştan kaynaklı olarak farklı cilt sorunları oluşabilmektedir. Yapılan cilt analizinden sonra, uzmanlar tarafından uygulanacak olan yöntem belirlenmektedir. Kliniğimizde Medikal cilt bakım yöntemleri ile kişiye özel çözümler teşhis edilerek tedaviye başlanılmaktadır. Size özel hazırladığımız medikal cilt bakımı fırsatlarından faydalanmak ister misiniz?


Medikal Cilt Bakımı Yöntemleri

Medikal cilt bakımı yöntemleri arasından en doğru olanı seçmek ve kişiye uygun ve özel bir tedavi sunmak çok önemlidir. Bu yüzden öncelikle cildiniz bir uzman tarafından incelenerek, cilt tipiniz ve cildinizdeki rahatsızlıklar belirlenmelidir. Elde edilen bu bilgiler ışığında cildiniz ihtiyaçları da hesaplarak buna uygun bir yöntem belirlenmelidir. Yani her medikal cild bakım yöntemi herkes için çözüm olmayabilir. Bu yüzden ilk olarak bir uzman ile görüşerek ihtiyacınızı belirlemek ve medikal cilt bakımı yöntemleri arasından size en uygun olanını seçmek ilk adım olacaktır.
Medikal Cilt Bakımı Sonrası

Medikal cilt bakımı yaptırdıktan sonra insanların dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. İlk olarak, medikal cilt bakımı yaptırmış kişilerin ciltleri yenilenmiş ve zarar görmeye açık bir halde olduğundan dolayı güneş ışınları cilde büyük seviyede zarar verebilmektedir. Uyarılara göre medikal cilt bakımı yaptıran kişilerin tedavi sonrası bir dönem güneş koruyucu kullanmaları gerekmektedir. Medikal cilt bakımı uygulaması sonrasında cildin kimyasal ürünlerden uzak tutulması gerekmektedir. Özellikle ilk birkaç gün, dış etkenlere hazır olmayan cilde kimyasal ürünler kullanıldığında ortaya büyük problemler de çıkabilir.
Sigara kullanımının zararlı olduğunu insanların sigaradan uzak durması gerektiğini bilmeyen yoktur. Ancak pek çok insan bu uyarılara sigara kullanımına devam etmektedirler. Sigara kullanan insanlar için medikal cilt bakımı uygulamasından sonraki dönemler hakkında uyarılar bulunmaktadır. Medikal cilt bakımı uygulaması sonrasındaki ilk birkaç saat sigara kullanımı kesinlikle yasak olacaktır. Öyle ki sigara kullanımı korumasız olan cildin yapısında bozukluklara sebebiyet verebilmektedir. İşlemin yapıldığı gün boyunca kozmetik ürünlerin cildin üzerinde kullanılması yasaktır. Bu gibi uyarılara dikkat eden insanlar, medikal cilt bakımı uygulamasından en iyi sonuçları alacaklardır.


Medikal Cilt Bakımı Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Medikal Cilt Bakımı Uygulamaları

Medikal cilt bakımı; kişinin cildindeki problemlere, ihtiyaçlara ve eksiklere göre belirlenen ve kişiye özel olarak hazırlanan, cilt sağlığını koruyan ve yaşlanma karşıtı yapılan cilt bakım uygulamalarıdır. Kadın, erkek fark etmeden herkesin yaptırması gereken uygulamalardır. Medikal cilt bakımı, cilde canlılık kazandıran, ciltte oluşan yağ birikintisi, siyah nokta gibi cildi oluk gösteren etkenlerden arındıran ve nem kapasitesini arttıran bir uygulamadır. Her insanda farklı etkenlerden dolayı cilt sorunları çıkabilmektedir. Medikal cilt bakımı sayesinde ciltte oluşan sorunlardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Pek çok cilt sorunu sağlığa zararlı olduğu gibi estetik açıdan da kötü bir görünüme neden olabilmektedir. Medikal cilt bakımı uygulamaları da tam da bu noktada, çeşitli cilt sorunlarından kurtulmak isteyen insanlara bir umut olmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı ile ile ilgili sorulanlar


Medikal Cilt Bakımı Aşamaları

Medikal cilt bakımı işlemlerinden önce cildin ihtiyaçlar da göz önünde bulundurulan etkenler arasında yer almaktadır. Ciltte oluşan yağlar, makyaj kalıntıları gibi yan etkenlerden kurtulmak için peeling yapılarak ciltte sağlıklı bir ortam oluşturulmaktadır. Medikal bakım uygulamasında bir sonraki adım ise dermokozmetik ürünler kullanılarak cildin ölü hücrelerden arınması sağlanır. Ardından buhar terapisi sayesinde cildin daha yumuşak bir hal alması sağlanmaktadır.

Medikal cilt bakımı aşamaları arasındaki bir diğer önemli aşama, ciltteki yağ butonlarının ve siyah noktaların giderilmesidir. Pek çok insan siyah noktalardan ve onların kötü görünümünden oldukça şikayetçi olmaktadırlar. Bu anlamda yapılan çalışmalar sonrasında siyah nokta ve yağ butonlarının giderilmesi konusunda en başarılı sonuçlar medikal cilt bakımı uygulamaları sayesinde gerçekleşmektedir.

Her insanın cilt tipi farklı olduğundan dolayı ciltteki sorunlar ve cildin ihtiyaçları herkes için farklılık gösterecektir. Bu sebeple de medikal cilt bakımı yapılırken, her cilt yapısına uygun nemlendirici cilt bakımı yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra gerek duyulduğu zamanlarda da cildin yapısına göre ek olarak tedavi ve masaj işlemleri de gerçekleşmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Ne Gibi Avantajlar Sağlar

Her insan sağlıklı ve estetik bir cilde sahip olmak istemektedirler. Ancak hayatın herhangi bir döneminde farklı farklı nedenlerden dolayı cilt sorunları yaşayan pek çok insan bulunmaktadır. Bu insanlar herhangi bir sorun yaşadıklarında ya da sorunları engellemek ve cildi canlı tutmak amaçları ile medikal cilt bakımı uygulamasına başvurmaktadırlar.

Medikal cilt bakımı alanında eğitim almış ve uzman kişiler tarafından uygulandığı zaman yaptıran kişilere büyük avantajlar da sağlamaktadır. Medikal cilt bakımının tercih edilmesinde rol sahibi olan en önemli avantajlarından bir tanesi de cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayarak ve yenilemesidir.

Medikal cilt bakımı uygulaması sayesinde kan dolaşımı hızlanmaktadır, kan dolaşımının hızlanması ise kolajeni tetiklediği için cilt sağlıklı ve canlı bir görünüme ulaşmaktadır. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde cilt esneklik kazanarak parlak bir görünüme de ulaşabilmektedir.

İnsanlar yaşamış oldukları cilt problemlerine uzun vadeli çözümler bulmak istemektedirler. Öyle ki kısa vadede alınan başarılı sonuçlarda problemler tekrarlanıp insanları tekrar mutsuz edebilmektedir. Medikal cilt bakımı uygulamasının düzenli yapılması halinde siyah nokta ve yağ butonları gibi istenmeyen durumlardan da uzun vadede kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu durumun yanı sıra, yaş ilerlemesine bağlı oluşacak cilt problemleri riskini de düzenli medikal cilt bakımı uygulaması azaltmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı; kişinin cildindeki problemlere, ihtiyaçlara ve eksiklere göre belirlenen ve kişiye özel olarak hazırlanan, cilt sağlığını koruyan ve yaşlanma karşıtı yapılan cilt bakım uygulamalarıdır. Kadın, erkek fark etmeden herkesin yaptırması gereken uygulamalardır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun