Manikür

Güzel görünüm ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak bakım yapmaktan geçiyor, pek çok insan egzersizlerle, diyetlerle ve kişisel bakım uygulamaları sayesinde kendilerini mutlu, sağlıklı ve iyi hissetmektedirler. Bu bakımlar arasında en dikkat çeken işlemlerden bir tanesi de manikür. Salonumuzdaki manikür ve diğer uygulamalarımızdan memnun kalacaksınız.

Pek çok insan sağlıklı bir manikür uygulaması yaptırmak için hangi konulara dikkat etmeleri gerektiğini merak etmektedirler.

Manikür Nasıl Yapılır?
Manikür uygulaması, geçmişten bugüne kadar popülerliğini korumuş bir uygulama olup, eski tarihlerde Hindistan’da gelenek icabı başlamış bir uygulamadır. Daha sonralarında ise Çin gibi büyük imparatorluklarda da önemli kişilerin bakımı için sıklıkla kullanılmıştır. Günümüzde ise tırnak bakımına önem veren herkes manikür yaptırabilmektedir. Manikürün faydaları gibi nasıl yapıldığı da insanlar tarafından sıklıkla sorulan bir sorudur. Manikür işlemi, alanında deneyim kazanmış tecrübeli kişiler tarafından yapıldığı taktirde oldukça basit işlemlere dayanan bir uygulama olmaktadır. Manikür işleminde birinci adım, tırnakta oje varsa temizleme işlemdir. Manikür işleminin başlangıcında tırnak üzerindeki oje temizlendikten sonra kurutma işlemi de gerçekleştirilmektedir. BU işlemlerden sonra el ve tırnak kenarlarının istenilen yumuşaklığa ulaşabilmesi için, yaklaşık olarak 4-5 dakika ellerin manikür suyunun içinde kalması da gerekmektedir. Bu bekleme süresinden sonra istenilen el ve tırnaklar istenilen yumuşaklığa geldiyse diğer işlemlere devam edilmektedir.

Manikür işlemi yapılırken, tırnak kenarlarında olan etlerin alınması gerekmektedir. Bu etler, kişinin canı yakılmadan profesyonel bir şekilde alınmalıdır. Bu sebeplerden dolayı, manikür işlemini tecrübeli kişilerin yapıyor oluşu, yaptıran kişilere büyük avantaj sağlayacaktır. Manikür işleminde tırnak kenarındaki etler de alındıktan sonra, bir törpü ile yardımı ile tırnakların kısaltılması gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada, kişinin isteğine bağlı olarak tırnak boyutu ayarlanabilmektedir. Tırnak boyutu da istenilen seviyeye getirildikten sonra tırnak diplerine krem sürülür. Bu uygulamalar sayesinde tırnaklarda bulunan ölü derilerden kurtulmak çok daha kolay olacaktır. Tahta bir çubuk yardımı ile tırnaklar, ölü derilerden temizlenmekte ve geriye kalanlar ise ileriye doğru itilmektedir. Bütün uygulamalar tamamlanıp, pürüzler giderildikten sonra tırnağa masaj yapılarak krem sürülür ve kuruma işlemine geçilir. Manikür uygulamasında kurutma işlemi de tamamlandıktan sonra isteğe bağlı olarak French oje de yapılabilir.

Çekmeköy Manikür Salonu

Çekmeköy Manikür salonumuzda yaptığımız tüm uygulamalara bayılacaksınız. Sizleri Çekmeköy manikür hizmeti için güzellik salonumuza bekliyoruz.

Manikür Yaptıran İnsanlar Pedikür Uygulamasını da sevmekte; Pedikür, ayak bakımı için sıklıkla kullanılan bir yöntem olmaktadır. İnsanlar aynı el ve tırnak bakımlarını yaptırdıkları gibi ayak bakımlarını da ihmal etmek istememektedirler. Bu sebeplerden dolayı uzun yılardan bu yana pedikür uygulaması sıklıkla uygulanmaktadır. Bu uygulamanın da aynı manikür uygulaması gibi tecrübeli kişiler tarafından yapılması tavsiye edilen bir durum olmaktadır. Son zamanlarda pedikür uygulamasına olan ilginin de arttığını göz önünde bulundurursak, bu alanda yapılan yenilikçi çalışmalara şaşırmamak gerek.

Çekmeköy Manikür Fiyatları

Çekmeköy'de manikür fırsatları ve kampanyalar ile uygun fiyata bu hizmeti alabilirsiniz. İşte Çekmeköy manikür fiyatları arasında en uygun ve fırsat kampanyalı fiyatlar burada.


Manikür Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Manikür Uygulamaları

Manikür, el bakımı yaptırarak daha güzel bir el görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin sıklıkla başvurdukları bir uygulama olmaktadır. El bakımı konusunda oldukça ciddi faydaları bulunan manikür işlemi, deneyimli kişiler tarafından yapıldığı zaman ortaya muhteşem sonuçlar çıkarmaktadır. Tırnak bakımı, pek çok insanın üstüne gitmediği ancak yapılmadığı zamanlarda tırnakta büyük hasar riskleri bulunan bir uygulamadır. Özellikle kadınlar, düzenli periyotlar haline manikür yaptırarak, tırnaklarının yapısını ve gücünü korumaktadırlar.

Manikür ile ile ilgili sorulanlar


Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür uygulaması, geçmişten bugüne kadar popülerliğini korumuş bir uygulama olup, eski tarihlerde Hindistan’da gelenek icabı başlamış bir uygulamadır. Daha sonralarında ise Çin gibi büyük imparatorluklarda da önemli kişilerin bakımı için sıklıkla kullanılmıştır. Günümüzde ise tırnak bakımına önem veren herkes manikür yaptırabilmektedir. Manikürün faydaları gibi nasıl yapıldığı da insanlar tarafından sıklıkla sorulan bir sorudur. Manikür işlemi, alanında deneyim kazanmış tecrübeli kişiler tarafından yapıldığı taktirde oldukça basit işlemlere dayanan bir uygulama olmaktadır.

Manikür işleminde birinci adım, tırnakta oje varsa temizleme işlemdir. Manikür işleminin başlangıcında tırnak üzerindeki oje temizlendikten sonra kurutma işlemi de gerçekleştirilmektedir. BU işlemlerden sonra el ve tırnak kenarlarının istenilen yumuşaklığa ulaşabilmesi için, yaklaşık olarak 4-5 dakika ellerin manikür suyunun içinde kalması da gerekmektedir. Bu bekleme süresinden sonra istenilen el ve tırnaklar istenilen yumuşaklığa geldiyse diğer işlemlere devam edilmektedir.

Manikür işlemi yapılırken, tırnak kenarlarında olan etlerin alınması gerekmektedir. Bu etler, kişinin canı yakılmadan profesyonel bir şekilde alınmalıdır. Bu sebeplerden dolayı, manikür işlemini tecrübeli kişilerin yapıyor oluşu, yaptıran kişilere büyük avantaj sağlayacaktır.

Manikür işleminde tırnak kenarındaki etler de alındıktan sonra, bir törpü ile yardımı ile tırnakların kısaltılması gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada, kişinin isteğine bağlı olarak tırnak boyutu ayarlanabilmektedir. Tırnak boyutu da istenilen seviyeye getirildikten sonra tırnak diplerine krem sürülür. Bu uygulamalar sayesinde tırnaklarda bulunan ölü derilerden kurtulmak çok daha kolay olacaktır. Tahta bir çubuk yardımı ile tırnaklar, ölü derilerden temizlenmekte ve geriye kalanlar ise ileriye doğru itilmektedir.

Bütün uygulamalar tamamlanıp, pürüzler giderildikten sonra tırnağa masaj yapılarak krem sürülür ve kuruma işlemine geçilir. Manikür uygulamasında kurutma işlemi de tamamlandıktan sonra isteğe bağlı olarak French oje de yapılabilir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun