Karbon Peeling Uygulaması

Karbon peeling, ciltteki gözeneklerin küçültülmesinde, cildin temizlenmesinde ve oluşacak küçük leke, iz tedavilerinde kullanılan ve lazer sistemi ile çalışan cilt bakım uygulamalarından bir tanesidir. Karbon peeling uygulamasının pek çok farklı alanda faydasını olduğunu da söylemek mümkündür. Karbon peeling sayesinde ciltteki fazla yağların dengelenmesi ve sivilcelerin kurutulması gibi işlemler de gerçekleştirilmektedir. Etkili bir cilt yenileme tedavisi olan karbon peeling, son dönemlerde adından çokça söz ettiren ve pek çok insanın sık sık inceleme yaptıkları bir uygulama olmaktadır.

Lazerle Karbon Peeling ile Gençleşme
Karbon peeling uygulamasında bütün seanslar tamamlandıktan sonra ciltte soyulmalar olmaz. Yapılan uygulama sonrasında görülen ufak pembemsi görüntü, uzmanlar tarafından doğal olarak karşılanan bir durumdur ve kalıcı değildir. Karbon peeling uygulamasında doktor tavsiyelerine uymak ve uyarılara kulak vermek başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesidir. Karbon peeling uygulamasını insanların tercih etmesinin sebeplerinden bir tanesi de uygulamanın tamamen acısız ve ağrısız olmasıdır. Uygulama sonrasında günlük aktivitelere dönmek için beklemeye gerek yoktur. Karbon peeling uygulamasında kalıcılık ya da geçicilik gibi bir konunun olması mümkün değildir. Öyle ki tedavi sonrasında, bir süre sonra hastalarda aynı sorunlar tekrar edebilir ve bu durumlarda karbon peeling tedavisinin tekrar uygulanmasına da ihtiyaç duyulabilmektedir.

Karbon Peeling Kaç Seans Uygulanır?
Karbon peeling uygulaması birkaç seansta sonuca ulaşılan bir cilt yenileme uygulamasıdır ve seanslar arasındaki süreler, hastanın yaş ve cilt gereksinimlerine göre farklılıklar da gösterebilmektedir. Karbon peeling uygulamasının başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için ortalama seans sayısı 3 ve 6 aralığında olmaktadır. Cilt sorunlarına bağlı olarak yapılan bir yöntem olduğu için hastanın cilt sorunları ne kadar fazlaysa seans sayısı da duruma bağlı olarak artış gösterebilir. Karbon peeling uygulaması , tek başına yapıldığı zaman ortaya muhteşem sonuçlar çıkardığı gibi botoks, mezoterapi ve PRP tarzında farkı estetik uygulamalar ile de kombine edilebilmektedir. Karbon peeling uygulamasında hastanın durumuna bağlı olarak seans sıklığı belirlenmektedir ve cilt sorunlarının fazlalığı da seans sayısını değiştiren faktörler arasında yer almaktadır.

Karbon Peeling Faydaları
Ciltteki genişlemiş gözenekler pek çok insanın şikayetçi olduğu bir durum olmaktadır. Bu konuda yapılan karbon peeling uygulaması sayesinde bu gözeneklerin daraltılma ve sıkılaştırılma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kollajen tetiklemesi ve üretiminin arttırılması konusunda büyük faydaları bulunan karbon tedavisine, bu anlamda sorunları olan pek insan ilgi göstermektedir. Ciltteki kırışıklık problemleri estetik yönden pek çok insanın canını sıkan bir durum olmaktadır. Bu problem de yine karbon peeling uygulaması sayesinde çözüme kavuşturulmaktadır.


Karbon Peeling Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Lazerle Karbon Peeling

Ölü derilerden arınmış, parlak ve canlı görünümlü bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. İnsanların bu hayalini gerçekleştiren karbon peeling, aynı zamanda güvenilir bir uygulamadır. Lazer kullanılarak uygulanan karbon peeling uygulamasına insanlar, işlemin herhangi bir yan etkisi olmadığı için güvenle yaklaşmaktadırlar. Karbon peeling işleminin güvenilir olması için işlemi gerçekleştirecek kişilerin alanından uzman kişiler olmasına dikkat edilmelidir.

Lazerle karbon peeling; Karbon peeling uygulamasında sağlamış olduğu ısı artışı nedeniyle derideki kollajeni uyarmaktadır. Karbon peeling ile derideki uyarılan kollajen, ciltte sıkılaşmaya büyük oranda katkı sağlamaktadır. Karbon uygulamasında, her bir lazer artışı esnasında karbon mollekülleri patlamakta ve bu duruma bağlı olarak da gözeneklerde kapanmalar ve daralmalar görülmektedir. Karbon moleküllerinin patlaması, aynı zamanda ciltteki fazla yağı dengelemekte ve böylelikle de akne problemine de son verilmektedir.

Karbon Peeling ile ile ilgili sorulanlar


Hangi Cilt Sorunlarında Karbon Peeling Kullanılır?

Karbon peeling uygulaması pek çok farklı cilt sorunu için sıklıklar kullanılan bir uygulamadır. Her insanın cilt yapısı ve renginden farklılıkların olması, pek çok farklı cilt sorununu da beraberinde getirmektedir. Sonuç olarak her insan farklı nedenlerden dolayı karbon peeling uygulamasını yaptırmak isteyebileceklerdir. Karbon peeling uygulamasını sadece herhangi bir sorundan kaynaklı yaptırmak isteyen insanlar da yoktur, aynı zamanda pek çok insan daha genç bir cilde sahip olmak için bu uygulamadan faydalanmak istemektedirler.

Yaş ilerledikçe pek çok insanda farklı cilt sorunları ile karşılaşma ihtimali oldukça yüksektir. Karbon peeling yöntemi sayesinde yaşlılığa bağlı olarak oluşan cilt lekelerinden kurtulmak oldukça kolaydır. Ciltteki lekeler sadece yaşlılığa bağlı oluşmaz, bunun yanı sıra güneşin etki ettiği bölgelerde de cilt lekeleri görülme ihtimali bulunmaktadır.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Karbon solüsyonu ile gerçekleştirilen cilt yenileme işlemine karbon peeling adı verilmektedir. Karbon peeling uygulamasına başlanılmadan önce uygulamanın yapılacak olduğu cilt bölgesine karbon solüsyon sürülmektedir. Uygulama esnasında kullanılan lazer, sürülen karbon solüsyonunun siyah rengini görecektir. Cilde maske gibi sürülecek olan karbon solüsyonunun ortalama yirmi dakika bekletilmesi gerekmektedir. Bekletilen süre boyunca ciltteki gözenekler karbon solüsyonunu içine emer. Sürülen solüsyonunun kuruması beklendikten sonra lazer atışları kullanılarak işleme devam edilir.

Karbon Peeling Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Karbon peeling uygulamasının kalıcılığı konusunda pek çok insan araştırma yapmakta ve bu konuyu merak etmektedirler. Karbon peeling uygulamasının etkisi olan cilt yenileme, ortalama olarak gün içerisinde etkilerini göstermeye başlamaktadır. Yapılan uygulamanın tam etkisini görmek için ise bütün seansların bitmesi beklenmelidir. Karbon peeling işlemindeki bütün seanslar tamamlandıktan sonra, tedavinin tam sonucunu anlamak daha kolay olacaktır.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun