Kalıcı Makyaj Nedir?

Makyaj, günün her saati bakımlı ve güzel görünmek isteyen her kadının hayatının ayrılmaz bir parçası olmaktadır. Bu uygulamalar arasında oldukça popüler olan kalıcı makyaj, cilt kullanımı için özel olarak üretilmiş olan doğal boyaların, kişiye özel steril iğneler sayesinde derinin üst kısmına bırakılması işlemine verilen isimdir. Kalıcı makyaj uygulamasının dövme uygulaması ile arasındaki en önemli fark, bu uygulamanın ömür boyu değil, belirli bir süre kalıcılık sağlamasıdır.

Bu sebepten dolayı, zaman sıkıntısı yaşayan, gündelik hayatında devamlı bakımlı görünmek isteyen kadınlar, son zamanlarda sık sık kalıcı makyaj uygulamasını tercih etmektedirler. Bu uygulamalar sayesinde günün her saati bakımlı görünmek çok daha kolay bir hale dönüşebilmektedir.

Kalıcı Makyaj Çekmeköy

Kalıcı makyaj Çekmeköy'de Nil Tellioğlu'nda yapılır! Kalıcı makyaj ile ilgili Çekmeköy salonumuza davetlisiniz. Kalıcı makyaj uygulamasının başarılı sonuçlar ortaya koyması ve bu işlemler sonrasında doğallığın korunması için, kalıcı makyaj süresi boyunca bakım konusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Uygulama sonrasında kişiye kullanması için merhemler verilmektedir ve bu merhemlerin aksatılmadan kullanılması rengin kalıcılığını sağlayacaktır. Uygulama sonrasında, uygulamanın yapılmış olduğu bölgede elle hissedilen kabuklanmaların olması doğal karşılanmaktadır. Bu kabukların kendiliğinden dökülebilmesi için de merhem kullanımına özen gösterilmesi gerekmektedir. Kabuklanmalar herhangi bir müdahalede bulunulmaması gerekmektedir ve olası bir müdahalede, kabukların koparılmasından kaynaklı renklerde bozulmaların olması da muhtemeldir.

Kalıcı Makyaj Fiyatları

Kalıcı makyaj fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak, kalıcı makyaj fırsatları ve kampanyalarından faydalanmak için lütfen bizi arayın. Bu durumların dışında ise, kalıcı makyaj bakım sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli etken de güneş olmaktadır. Güneş ya da solaryum, makyaj sonrasında renklerin solmasına sebep olabilmektedir. Bu sebepten dolayı, kalıcı makyaj uygulanan alanların, güneşten koruyucu kremler kullanılarak korunması gerekmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması, göz bölgesine uygulanıldığı zamanlarda ise güneş gözlüğü takmak önerilen durumlar arasında yer almaktadır. Kalıcı makyaj işlemi uygulanan bölgenin bir süre sudan uzak tutulması, söylenilen uyarılar arasında yer almaktadır ve bunun dışında aşırı sıcak, buharlı alanlardan da uzak durulması, işlemin başarı sonucunu etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Kalıcı Makyaj Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalın kaşların ya da dolgun dudakların, günümüzde tekrar popüler olmasından sonra, kalıcı makyaj uygulamalarına olan talebin de artmakta olduğu gözlemlenmektedir. Kalıcı makyaj uygulamaları, kaş, göz ve dudaklar olarak 3 farklı bölgeye de uygulanan işlemlerdir. En çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından bir tanesi de microblading uygulaması olarak bilinmektedir.

Kalıcı Makyaj ile ile ilgili sorulanlar


Kalıcı Makyaj Uygulamasında Acı Hissi Var Mı?

Yaklaşık olarak yarım saat süren ancak bazı durumlarda daha uzun süreler gerektirebilen işlem süresince, işlemin uygulandığı kişinin acı hissetmemesi bu işlemi popüler kılan bir özelliktir. Bu işlemde acı hissedilmemesinin temel sebebi, uygulamanın yapıldığı bölgeye lokal anestezi yapılarak bölgenin uyuşturulmasıdır. Lokal anestezi yapılması için, lazer epilasyon ya da dövme uygulamalarında da kullanılan anestezik kremlerden faydalanılmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra, 2 gün içerisinde kişinin günlük hayatına dönmesi beklenmektedir ve bu kişiler herhangi bir kısıtlama olmadan günlük yaşantılarına devam edebilmektedirler.

Kalıcı makyaj uygulamasını tecrübe edinmiş kişilerin yorumlarına bakılacak olursa, işlem sonrasında ufak bir batma hissi olması doğal olarak karşılanmaktadır. Kalıcı makyaj uygulaması, dövmenin aksine cildin üst tabakasına uygulandığından dolayı, çok daha az acı hissedilmektedir.

Kalıcı makyaj süreleri pek çok insan tarafından merak edilen bir konu olduğundan dolayı, bu konuda sık sık araştırmaların yapıldığı da bilinmektedir. Kalıcı makyaj süresi, kişiye, yapılan tasarıma ya da bu işlemi uygulayan kişiye göre değişkenlik gösterse bile, genelde 2 saat gibi bir sürede bu işlem tamamlanabilmektedir. Bu süre içerisinde anestezi, tasarımın uygulanma süreci ve işlemin tamamlanması gibi aşamalar bulunmaktadır. Yapılan işlemden 4 hafta gibi bir süre sonra ise, rötuşların yapılması için ek bir seans uygulanmaktadır. Bu seans, çok fazla rötuş işlemi olmadığı taktirde normal işlemden çok daha kısa süreler içerisinde tamamlanabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Bakım Süreci Nasıl Olmalıdır?

Kalıcı makyaj uygulamasının başarılı sonuçlar ortaya koyması ve bu işlemler sonrasında doğallığın korunması için, kalıcı makyaj süresi boyunca bakım konusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Uygulama sonrasında kişiye kullanması için merhemler verilmektedir ve bu merhemlerin aksatılmadan kullanılması rengin kalıcılığını sağlayacaktır. Uygulama sonrasında, uygulamanın yapılmış olduğu bölgede elle hissedilen kabuklanmaların olması doğal karşılanmaktadır. Bu kabukların kendiliğinden dökülebilmesi için de merhem kullanımına özen gösterilmesi gerekmektedir. Kabuklanmalar herhangi bir müdahalede bulunulmaması gerekmektedir ve olası bir müdahalede, kabukların koparılmasından kaynaklı renklerde bozulmaların olması da muhtemeldir.

Bu durumların dışında ise, kalıcı makyaj bakım sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli etken de güneş olmaktadır. Güneş ya da solaryum, makyaj sonrasında renklerin solmasına sebep olabilmektedir. Bu sebepten dolayı, kalıcı makyaj uygulanan alanların, güneşten koruyucu kremler kullanılarak korunması gerekmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması, göz bölgesine uygulanıldığı zamanlarda ise güneş gözlüğü takmak önerilen durumlar arasında yer almaktadır.

Kalıcı makyaj işlemi uygulanan bölgenin bir süre sudan uzak tutulması, söylenilen uyarılar arasında yer almaktadır ve bunun dışında aşırı sıcak, buharlı alanlardan da uzak durulması, işlemin başarı sonucunu etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Süre Kalır?

Kalıcı makyaj, dövme uygulaması gibi ömür boyu ciltte kalan bir uygulama olmadığından dolayı, sınırlı bir kalıcılık süresi bulunmaktadır. Dövme uygulamalarında işlemler deri altına,kalıcı makyaj uygulamasında ise derinin üst tabakasına uygulanmasından dolayı, kalıcı makyaj sınırlı bir kalıcılık süresine sahip olmaktadır. Kalıcı makyaj uygulaması, zaman geçtikçe kendiliğinden kaybolan bir uygulama olmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamasının süresi, cilt tipine göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Kalıcı makyaj işleminde kullanılan teknik ve uygulamanın yapıldığı bölge de, kalma süresinde farklılık görülmesindeki en önemli faktörler arasında yer almaktadırlar. Kalıcı makyaj uygulaması dış etkenlere, uygulamanın yapıldığı cilt tipine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor olsa da ortalama olarak 2 ile 5 yıl arasında olmaktadır.

Dudak kontürü işleminde kalıcılık süresi ortalama olarak 2 yıl belirlense de, kaş bölgesinde yapılan işlemelerin kalma süresi genellikle 1 yıl olmaktadır.

Kalıcı makyajın ciltten atılmasından sonra, bazı durumlarda ciltte gölgelerin ya da hafif izlerin olması normal karşılanan bir durumdur. Kalıcı makyaj uygulamasının kalma süresini uzatmak adına devamlı olarak rötuşlar yapılabilmektedir ve gerekli durumlarda işlem yenilenebilmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamasında en iyi sonuçların alınabilmesi için, iyi bir güzellik merkezi tarafından deneyimli kişiler ile yapılması en doğru olan seçenektir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun