Jawline Dolgusu

Çene bölgelerinin yüzleri ile uyumlu olmadığından yakınan ve daha keskin veya belirgin çene hatlarına kavuşmak isteyen kişilerin başvurduğu jawline dolgusu ile arzu ettiğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Çene sorunlarının ameliyata başvurmadan basit bir müdahale çözülebilmesini sağlayan bu işlem sayesinde ameliyat sıkıntısına girmek zorunda kalmadan etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.


Öncesi / Sonrası

Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline Dolgusu, çene dolgu maddelerinin cilde enjekte edilmesi ile çene görüntüsünün iyileştirilmesidir. Bu dolgu maddeleri çeneye hacim kazandırarak çene kusurlarını iyileştirir. Aynı zamanda hyalüronik asit veya kolajen üretimini arttırarak işlem sonrasında da olumlu etkilerini sürdürmeye devam edebilir. Jawline dolgu maddeleri arasında hyalüronik asit ve kalsiyum hidroksilapatit bulunur.

Ameliyatsız çene estetiği olarak da bilinen jawline dolgusu minimal invaziv bir prosedürdür. Yani ameliyat değildir ancak uzman bir sağlık profesyoneli tarafından yapılması gerekir. Çene dolgusu bir plastik cerrah, dermatolog veya doktor asistanı tarafından gerçekleştirilebilir. Çene dolgusu uygulamasından sonra yüzünüzün daha ince ve keskin olduğunu göreceksiniz. Bu işlem, çene ile boyun arasındaki mesafeyi belirginleştirerek yüz hatlarınızın belirginleşmesini sağlayacaktır.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgu uygulamasına başlamadan önce mutlaka doktorunuzla konsültasyon yapmalısınız. İşlemden beklentilerinizi iyi ifade etmeli ve bu işlemin size uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Doktorunuz bu işlem için uygun bir aday olduğunuza karar verdikten sonra işlemle ilgili hazırlıklara geçilebilir. Jawline dolgusu öncesi kan sulandırıcı ilaçlar almayı bırakmalısınız. Bunlar arasında aspirin, E vitamini, ginseng ve sarı kantaron gibi bitkiler bulunmaktadır. İşlemden birkaç gün önce alkol almayı da bırakmalısınız. İşlem yapılacak bölgeye herhangi bir bakım yapmamalı ve bu bölgeyi dinlendirmelisiniz.

İşlem günü makyaj yapmadan ve rahat kıyafetler ile kliniğe geliniz. İşlem enjeksiyon şeklinde yapılacağı için işlem esnasında ağrı hissetmemeniz için bu bölge uyuşturulur. Daha sonra az miktarda dolgu maddesi belli bölgelere küçük iğneler vasıtasıyla enjekte edilir. Enjekte edilen bölgeler sizin çene yapınızın istenilen görüntüye kavuşturulması için özel olarak seçilir. Tüm işlem yaklaşık olarak yarım saat sürecektir.

Jawline Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Jawline dolgusu en basit tabiriyle çene kusurlarının dolgu yöntemiyle giderilmesini amaçlar. Genel olarak faydalı olduğu kusurlar ve işlevleri ise şunlardır:

 • Yüzün alt kısmında meydana gelen hacim kaybının azaltılması sağlanabilir
 • Çene hattı vurgulanarak gıdıların görünümü azaltılabilir
 • Asimetrik çene hattı daha simetrik bir görünüme kavuşturulabilir
 • Çene hattı belirginleştirilebilir
 • İçeri doğru göçük çene çıkıklaştırılabilir
 • Daha oval bir yüz şekli sağlanabilir

Jawline Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Jawline dolgusu, ameliyatsız çene estetiği kategorisinde olduğu için acısız ve ağrısız minimal invaziv bir işlem olmanın avantajını taşır. Böylece işlem sonrası iyileşme süreci de gerektirmez. Kişi işlemden sonra hastanede yatmadan direkt evine ve iş hayatına dönebilir. Jawline dolgusu sonrası komplikasyon riski oldukça düşüktür. Tek seansta çene kusurunuzun iyileştirilebilecek olması etkili bir işlem olduğunun göstergesidir. Yüz şeklinize uygun bir çene hattına kavuşmanızı sağlar.

Jawline Dolgusunun Zararları Nelerdir?

Jawline dolgusu zararlı mı diye merak eden birçok kişi vardır. Jawline dolgusu minimal invaziv bir estetik müdahale olduğu için komplikasyon riski yok denecek kadar azdır ve zararları yoktur. Ancak enjeksiyon şeklinde yapıldığı için bazı hassasiyetler oluşması mümkündür. İşlem bölgesinde hafif bir rahatsızlık, kızarma, kaşınma gibi basit yan etkiler görülebilir. Daha nadir olmak üzere enfeksiyon, ciltte kabarıklıklar ve nodül gibi yan etkiler de görülebilir. Her ne kadar ciddi yan etkiler görünmese de sizi oldukça rahatsız edecek belirtiler ortaya çıkması durumunda mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Jawline Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jawline dolgusu sonrası bazı hususlara dikkat ederek işlemden kaynaklanabilecek yan etkileri en aza indirebilirsiniz. Bu hususlar şunlardır:

 • İşlem öncesi olduğu gibi işlem sonrası da aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmalısınız. Bazı bitki çayları ve E vitamini de benzer bir etki gösterdiği için bu süreçte bitki çayı içmemek ve takviye kullanmamak en doğrusu olacaktır.
 • İşlem öncesi ve sonrası alkol tüketmeniz tavsiye edilmez çünkü alkol ödem riskini arttırır.
 • İşlem sonrası bir süre spor yapmadan dinlenin.
 • İşlemden sonra birkaç saat dik pozisyonda kalmalısınız.
 • İşlemin yapıldığı gün cilt bakımı yaptırmamak ve bu bölgeyi kurcalamamak gerekir. İşlemden itibaren bir hafta geçtikten sonra cilt bakımı yaptırabilirsiniz.
 • Dudağınızda enfeksiyon veya uçuk var ise iyileşene kadar işlemi ertelemeniz gerekir.
 • İşlemden sonra bir gün boyunca makyaj yapmak ve makyaj malzemeleri kullanmak tavsiye edilmez. Ancak eğer malzemelerin hijyen açısından sorun teşkil etmediğine eminseniz makyaj yapabilirsiniz.
 • İşlemden sonra birkaç gün aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlardan uzak durmalısınız. Yaz ise sauna gibi ortamlar kış ise kış sporları yapmamanız tavsiye edilir.
 • Sivilceleriniz var ise çene dolgusu yaptırmamalısınız ancak bu işlem bölgesine özeldir; işlem bölgenizde sivilce yoksa çene dolgusu yaptırmanızda bir engel yoktur.
 • İşlem sonrasında en az bir gün boyunca deniz ve havuz gibi enfeksiyon riski olan bölgelerden uzak durmalısınız.
 • İşlemden sonra güneş koruyucu kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun