Erkek Lazer Epilasyon Nedir?

Erkeklerde lazer epilasyon; Modern yaşamın getirilerinden bir tanesi olan kendine daha fazla önem verme sürecinden erkekler de etkilenmiş durumdadır. Bunların başında istenmeyen tüylerinden kurtularak daha güzel bir görünüme sahip olmak isteyen erkekler lazer epilasyonu tercih etmektedirler. Erkek lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Kadınlara nazaran erkeklerde kıl köklerinin hacmi daha büyük olduğundan dolayı lazer epilasyonu uygulaması daha kısa sürelerde etkisini gösterebilmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Yapılan Bölgeler Hangileri?

Erkek lazer epilasyon işlemi acısız ve hızlı bir şekilde tüylerden kurtulma fırsatı sunmasından dolayı pek erkek bu uygulamayı tercih etmektedir. Lazer epilasyonunun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır ve uygun dozlarda kullanıldığı zaman iz bırakmamaktadır. Lazer epilasyon, ciltte istenmeyen tüylerin bulunduğu bütün bölgelere uygulanabilmektedir. Erkeklerde lazer epilasyona ihtiyaç duyulan bazı önemli vücut bölgeleri şunlardır;

Ayak (Erkek)

Erkeklerde aynı kadınlarda olduğu gibi ayak üzerinde istenmeyen tüylerin görünmesi muhtemeldir. Bu durumlarda ayak üzerindeki istenmeyen tüylerde kurtulmak için lazer epilasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Erkek lazer epilasyon uygulamaları arasında en sık kullanılan uygulamalarda bir tanesi olan ayak lazer epilasyonu hızlı ve güvenilirdir.

Bacaklar

Bakımlı erkekler arasında sık sık lazer epilasyon uygulamasını kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmakta. Erkeklerin lazer epilasyon yaptırdıkları bölgelerden bir tanesi de bacak bölgesi olmaktadır. Yaz aylarında sıcaklığı arttığı bilinen bacak kılları pek çok erkenin şikâyet ettikleri bir durum olmaktadır. Bacak bölgesine yapılan lazer epilasyon hem acısız olması ile hem de kolay uygulanabilir olması ile pek çok insanın radarına girmektedir.

Bel

Erkeklerde lazer epilasyon uygulamalarında iyi sonuçlar alınan bölgelerden bir tanesi de bel bölgesi olmaktadır. Erkeklerde bel bölgesine yapılan lazer epilasyon uygulaması genellikle 5-6 seans gibi kısa sürelerde sonuca ulaştırılmaktadır. Bel bölgesindeki istenmeyen kıllarından kurtulan erkekler çevrelerindeki kişilere de erkek lazer epilasyon uygulamasından övgü ile bahsetmektedirler.

Bel – Sırt

Erkeklerde lazer epilasyon uygulanma zorlukları bölgelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bel- sırt bölgelerindeki kıllar daha derin yerleşimli olduklarından dolayı lazer epilasyona karşı dirençli olabilmektedirler. Diğer bölgelere nazaran sırt bölgesindeki kıllardan tamamen kurtulmak için daha fazla seans uygulanması gerekebilir. Aynı zamanda bu bölgede yapılan lazer epilasyon sonucunda kalıcı olarak yok edilen kıllar daha az olabilmektedir.

Ense

Erkeklerin ense kılları kadınlara göre daha kalın ve serttir. Erkeklerdeki ense kılları saç köklü olduklarından dolayı çok sık uzayabilmektedir. Erkekler de devamlı olarak berbere gidip ense kıllarını aldırmak yerine ense lazer epilasyonu yaptırarak bu sorundan tamamen kurtulmak istemektedirler. Son yıllarda ense kıllarından kurtulmak için lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısında ciddi artışlar yaşanmaktadır.

Omuz

Lazer epilasyonu erkek omuz bölgesindeki kılları yok etmek için oldukça başarılı bir yöntemdir. Erkeklerde omuz ve sırt bölgesinde bulunan kıllar daha derin yerleşimli olduklarından dolayı lazer epilasyon işlemi daha uzun seanslar gerektirebilmektedir. Normal lazer epilasyon seansların 1-2 daha fazla seans yapılan erkek omuz bölgesinde kıllardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün olmaktadır.

Boyun

Boyun bölgesindeki kıllar kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de çirkin bir görüntüye sebebiyet verebilmektedirler. Bu durumlarda insanlar boyun bölgesine lazer epilasyon yaptırarak bu çirkin görünümden kalıcı olarak kurtulmaktadırlar. Erkek lazer epilasyon uygulaması sonrasında ilk 3 gün güneşe çıkılmaması tavsiye edilmektedir. Eğer ki zorunlu olarak ilk 3 gün dışarı çıkılması gerekiyorsa cildi güneşten koruyan kremlerin sürülmesi gerekmektedir.

El

Vücudun diğer bölgelerindeki gibi el ve parmak üzerindeki istenmeyen kıllarda kurtulmak için de lazer epilasyon uygulamasından faydalanılmaktadır. El üzerine yapılan lazer epilasyonunu özellikle erkekler sıklıkla tercih etmektedirler. Ele yapılan lazer epilasyonu tamamen acısız olup birkaç seansta gerçekleştirebilecek bir yöntemdir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler, bu işi uzmanlardan destek alarak yapmadıkların belli başlı sıkıntılar ile de karşı karşıya gelebilmektedirler.

Göbek

Erkeklerde göbek tüylerinin giderilmesi için en etkili ve kalıcı yöntem lazer epilasyondur. Pürüzsüz ve estetik bir görüntüye sahip göbekler için lazer epilasyon yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır. Erkek kıl yapısı kadınlara nazaran daha yoğun olduğu için göbek bölgesinde yapılan lazer epilasyon içine erkeklere sunulan seans süreleri daha uzun olabilmektedir.

Kaş

Erkeklerde bitişik kaş ve buna bağlı olarak sert bir görünüm istenmeyen durumlar olabilmektedir. Bu sebeple de kaşlarındaki istenemeyen tüyleri aldırmak isteyen erkekler cımbız gibi acılı yöntemler yerine lazer epilasyon yöntemini tercih etmektedirler.

Kol ve Koltuk Altı

Erkek lazer epilasyonu yöntemleri arasında en hızlı uygulamanın yapıldığı bölgelerden bir tanesi de koltuk altıdır. Birkaç dakikalık seanslar ile koltuk altlarındaki kıllarından temelli olarak kurtulan erkekler lazer epilasyonu yönteminden övgü ile bahsetmektedirler.

Kulak

Erkekler kulak bölgelerine lazer epilasyonu işlemini uygulatmadan önceki üç hafta boyunca kıllarını kökten almamaları gerekmektedir. Kulak bölgesine yapılan lazer epilasyonu sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Kulak bölgesi epilasyonu seanslar 6 ile 8 seans arasında değişiklik göstermektedir.

Sakal Üstü

Erkek lazer epilasyon hastalarının en fazla uygulamayı yaptırmak istedikleri bölge sakal üstü bölgesi olmaktadır. Yanak ile göz arasında şekilsiz ve biçimsiz bir şekilde çıkan istenmeyen kıllar kötü bir görüntüye sebebiyet verebilmektedir. Sakal üstüne uygulanan lazer epilasyon sayesinde acısız bir şekilde kıllardan kurtulmak mümkündür.


Erkek Lazer Epilasyon Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkekler için lazer epilasyonu uygulamasının sürelerde kalıcı etki etmesini belirleyen faktörler bulunmaktadır. Kıl rengi ve cilt rengi gibi unsurlar erkeklerde lazer epilasyon seanslarının süresini belirleyen en önemli faktörler olmaktadırlar. Lazer epilasyon işlemi bölgenin genişliğine bağlı olarak maksimum bir saat gibi bir sürede tamamlanabilmektedir.


Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun