Lazerle Çatlak Tedavisi; Cilt Çatlaklarının Tedavisi Nasıl Yapılır?

Deri çatlakları pek çok kişinin şikayetçi olduğu, kötü bir görünüme neden olan ve bu konuda pek çok tedavi geliştirilen bir sorundur. Derinin dermis adı verilen tabakasında oluşan fazla gerilmeler sonucunda deri çatlağı sorunu ortaya çıkmaktadır. Deri çatlağı görülen bölgede cilt incelir ve yırtık görünümü alır. Oluşan çatlaklar deriden daha koyu mor bir renk aldıkları için dışardan bu çatlakları fark etmek oldukça kolaydır. Gebelik dönemindeki kadınlarda da sıklıkla deri çatlağı görülebilmektedir.

Deri Çatlağı Neden Olur? Çatlaklar Nasıl Geçer?

Deri tabakalardan oluşan bir yapıdadır ve dermiş tabakası derinin sağlıklı görünümünden sorumlu tabakadır. Dermis tabakasında bulunan lifler derinin daha sağlam ve sağlık olmasını sağlamaktadırlar. Tabakada bulunan bu liflerin kopması veya aralarındaki bağların bozulması deride estetik olmayan görüntülere yol açar. Bu durumun en dönemlerden bir tanesi de gebelik dönemi olmaktadır. Kadınlarda gebelik sırasında cilt gereğinden fazla gerilmelere maruz kalmaktadır. Özellikle gebeliğin son aylarına doğru alınan kilo ve ödemden kaynaklı oluşan gerginlik yüzünden karın, bacak ve göğüs gibi bölgelerde çatlakların oluşması muhtemeldir. Çatlak oluşumuna sebep olan durumlar henüz kesin olarak belirlenmiş değildir. Aşırı kilo alıp verme, ergenlik dönemindeki kişilerde kasların gelişmesi, vücut geliştirme yapılması gibi durumlarda da vücudun belirli bölgelerinde çatlaklar oluşabilmektedir. Çatlak oluşumunun bir diğer önemli sebeplerinden bir tanesi de hormonlardır. Hormonal değişimlere bağlı olarak kişide çatlak oluşumları görülme ihtimali bulunmaktadır.


Deri çatlağı oluşumu, kilo alıp verme ile bağlantılı bir durum olarak görülmektedir. Uzmanların yapmış oldukları araştırmalara göre obezite problemi yaşayan kişilerde deri çatlağı olma riski çok daha fazladır. Bu sorunlar ile karşılaşan insanlar çatlak tedavisi yöntemi ve sağlıklı kilo verme yöntemleri ile problemlerden kurtulmak istemektedirler. Bilinen bazı hastalıklar ve kullanılan ilaçlara bağlı olarak deri çatlağı oluşumu artabilmektedir. Bazı dönemlerde ise hiçbir neden olmadan da deri çatlağı oluşabilmektedir.

Lazerle Deri Çatlağı Tedavisi

Lazerle Çatlak tedavisi öncesinde ilk olarak yapılması gereken, kişinin risk faktörlerinin belirlenmesidir. Hızlı kilo alıp veren insanların vücudunda oluşabilecek çatlak hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. Çatlak tedavisi olacak kişilerin tedavi öncesinde, oluşabilecek risklerden haberdar olması sürecin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde ilerlemesi için oldukça önemlidir. Günümüzde deri çatlaklarından kurtulmak için pek çok farklı tedavide ortaya çıkmıştır. Kişiye özel yöntemleri uzmanlar seçmekte ve gerekli görüldüğü durumlarda uygular. Çatlak tedavisinde en sık kullanılan tedavi türlerinden bir tanesi de tropikal tedavi olmaktadır. Tropikal tedavide iyi sonuçlar alabilmek için yapılan masajın önemi de oldukça fazladır. Tropikal tedavi gebelik dönemindeki kadınlarda uygulanmamaktadır. Çatlak tedavisi konusunda dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bir tanesi, tedavinin uzman kişiler tarafından yapılmasıdır. Bu durumun yanı sıra tedaviyi gerçekleştirecek uzmanların tavsiyelerine uymak da süreci hızlandıran ve kolaylaştıran bir hareket olacaktır.

Deri çatlağı cilt bütünlüğünü bozacak bir sorun olmasa da estetik açıdan kötü bir görünüme sahip olduğu için çatlak tedavisi merak edilen bir konudur. Deri çatlağı konusunda bilinmesi gereken en önemli nokta, deri çatlağı probleminin klinik bir problem olmadığıdır. Daha çok kadınlarda görülen bu sorun, estetik açıdan kötü olduğuna inanıldığı için çözüm odaklı tedaviler geliştirilmektedir. Çatlak tedavisine erken evrelerde başlanıldığı zaman başarı oranları daha yüksek olmaktadır. Çatlak tedavisi görecek insanların bilmeleri gereken bir diğer önemli konu, tedavi sonrasında çatlaklar tamamen yok edilmemektedir. Tedavinin amacı çatlakları tamamen yok etmekten daha çok büyük bir kısmının kozmetik olarak giderilmesidir.


Lazerle Çatlak Tedavisi Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Lazerle Çatlak Tedavisi

Deri çatlağı cilt bütünlüğünü bozacak bir sorun olmasa da estetik açıdan kötü bir görünüme sahip olduğu için çatlak tedavisi merak edilen bir konudur. Deri çatlağı konusunda bilinmesi gereken en önemli nokta, deri çatlağı probleminin klinik bir problem olmadığıdır. Cildinizde bulunan çatlaklar yüzünden istediğinizi giyemiyor ve kendinizi mutsuz mu hissediyorsunuz? Cilt problemleri arasından tedavisi en zor problemlerden birisi olan ciltteki çatlakları tamamen yok etmek mümkün olmasa da istediğiniz kıyafetleri tekrar giyebilmenizi ve özgüveninizi geri kazanmanızı sağlayacak etkili sonuçlar almak mümkün. Sizi çatlak tedavisi sonuçlarımızı görmek ve bizimle tanışmak için kliniğimize davet ediyoruz.

Deri Çatlağı Bakımı ile ile ilgili sorulanlar


Deri Çatlağı Belirtileri Nelerdir?

Vücutta oluşan çatlakların rengi ve oluştukları bölgeler devamlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebeple de deri çatlaklarını tanımlarken tek bir görünümü betimlemek doğru bir hareket olmayacaktır. Deri çatlaklarının tüm vücutta oluşma riski bulunsa bile genellikle göğüs, karın, kalça ve bacaklarda görülen bir sorun olmaktadır. Hormonal durumlara bağlı olarak kadınlarda ve erkeklerde deri çatlaklarının görüldüğü bölgeler değişkenlik gösterebilmektedir. Kadınlarda kalça ve bacak bölgesinde daha sık görülürken erkeklerde sırt ve sırt altı bölgesinde deri çatlakları daha sık olmaktadır.

Çatlakların çok fazla belirtileri bulunmamaktadır, çatlakların anlaşılması için dışardan görünümüne bakmak gerekmektedir. Ancak bazı büyük çatlak oluşumlarında kaşıntı ve yara oluşması gibi problemler de yaşanabilmektedir.

Deri Çatlağı Çeşitleri Nelerdir?

Deri çatlaklarını türlerine göre ayırdığımızda karşımızda iki farklı türdeki deri çatlağı gelmektedir. Stria rubra adı verilen ilk deri çatlağı türünde, çatlağın rengi kırmızı ve mor rengine yakın bir renkte oluşmaktadır. Oluşan çatlakların zaman geçtikçe renginin solması durumunda ise stria alba denilen ikinci tür ortaya çıkmaktadır. Çatlakların oluştuğu sırada çevresindeki dokularda da belli başlı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Kollajen liflerinin azalması ve epidermisin incelmesi, çatlak oluşumu sonrasında oluşan en önemli sorunlar arasında yer almaktadırlar.

Çatlak tedavisi sayesinde ince çizgilerden ve olumsuz görüntü oluşturan çatlaklardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Çatlak tedavisi öncesinde iyi bir güzellik merkezi bularak, bu uygulamadan en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun