Burun Dolgusu

Ameliyatsız burun estetiği yöntemi olarak da bilinen burun dolgusu ile burundaki ufak kusurlar iyileştirilerek yüz ile uyumlu ve orantılı bir buruna sahip olmanız sağlanabilir. Ameliyat gerektiren burun estetiği işlemlerine göre daha kolay uygulanan ve fiyatı daha uygun olan bu işlemle arzu ettiğiniz buruna kavuşabilirsiniz.


Öncesi / Sonrası

Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu, herhangi bir kesi yapmaksızın dermal dolgu malzemelerinden faydalanarak burundaki hafif düzey kusurların iyileştirilmesidir. Dermal dolgu malzemeleri yüzün farklı bölgelerine enjekte edilerek yüzdeki çöküklüklerin ve sarkmaların giderilmesini sağlar. Cerrahi olmayan rinoplasti de denilen bu işlemde bu tür dermal dolgular burundaki çökük kısımlar gibi burnun şeklini bozan bölgelere enjekte edilerek burnun daha düzgün ve orantılı görünmesi sağlanır. Burun dolgusu ile burun ucunu kaldırma ve burun kemiğinin düz bir görünüme kavuşturulması mümkündür.

Ameliyatsız burun estetiği ile elde edilen sonuçlar tamamen kalıcı değildir. Bu nedenle etkisi geçtikten sonra işlemin tekrarlanması gerekir. Ancak meşakkatli bir uygulama olmaması ve kesi gerektirmemesi nedeniyle tam olarak kalıcı olmaması bu uygulamayı yaptıranlar için genellikle dezavantaj olarak görülmez. İşlemden memnun kalınmaması halinde geçici olması ise aksine bir avantaj olarak değerlendirilir. Burun dolgusu yaptıranlar burun estetiğinden önce burunlarının nasıl gözükebileceğine dair fikir almak için de bu uygulamaya başvurabilmektedirler.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu yaptırmadan önce mutlaka doktorunuzla detaylı bir görüşme yapmalısınız. Görüşme esnasında doktorunuz burnunuzu inceleyecek ve size en uygun müdahaleleri hesaplayacaktır. Bununla beraber sizin de doktorunuza işlem ile ilgili beklentilerinizi doğru ve net bir şekilde ifade etmeniz önemlidir. Böylece doktorunuz gerçek dışı beklentileriniz var ise size aydınlatabilir ve işlemin sınırları hakkında size bilgi verir. Unutmamak gerekir ki bu işlem esnasında cerrahi operasyondaki kadar kapsamlı değişiklikler yapmak mümkün olmayabilir.

Doktorunuz işlemden önce fotoğraflarınızı çekerek işlem sonrası kıyas yapmak için kullanabilir. Bu aşamadan sonra dolgu işlemine geçilebilir. Burun dolgusu enjeksiyon yöntemi ile yapılacağı için işlem esnasında acı duymamanız için doktorunuz anestezik krem ile işlem bölgesini uyuşturur. Cildiniz uyuştuktan sonra hyalüronik asit gibi bir dolgu maddesi burun kusurlarının iyileştirilmesi için belirlenen noktalara enjekte edilir. İşlem yaklaşık olarak yarım saat kadar sürecektir.

Kimler Burun Dolgusu Yaptırabilir?

Burun görüntüsünden memnun olmayan ve cerrahi müdahale yaptırmak istemeyen hastaların büyük bir kısmı burun dolgusu yaptırabilir. Bununla beraber burun kemerinin çok belirgin olması veya genel olarak burnun dolgu ile yapılabilecek müdahaleler ile iyileştirilemeyecek olması bu işlemin yapılmasına engel teşkil eder. Ancak burnundan nefes almakta zorlanan, septum denilen burnu iki bölgeye ayıran kısımda eğrilik olan hastaların bu işlem ile sağlık sorunlarını iyileştirmek mümkün değildir. Bu tür sağlık sorunları olan hastaların ameliyata başvurmaları en doğru seçenektir.

Burun Dolgusunun Avantajları

Ameliyatsız burun estetiği yaptırmak, burun ucunu kaldırmak ve burun kemerinin görünümünü iyileştirmek bu uygulamanın öne çıkan avantajlarıdır. Cerrahi işlemlerden çekinen kişiler için cerrahi rinoplastiye karşı oldukça iyi bir alternatif olan burun dolgusu, burundaki ufak kusurların hızlı ve pratik bir şekilde giderilmesini sağlayan oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca genel anestezi gerektirmediği için işlem sonrası ciddi bir iyileşme süreci gerektirmez ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bu işlemle burundaki hafif kemik çıkıntıları ve burun ucu düşüklükleri gibi burun estetiğini bozan kusurlar iyileştirilebilir. Cerrahi işlemden önce yeni burnu ile ilgili fikir edinmek isteyenler için de bir nevi ön izleme imkanı vermektedir. Bu işlemle ayrıca burun estetiği ameliyatından sonra kişiyi rahatsız eden ufak kusurlar da giderilebilir. Bu durumda hastalar ikinci bir ameliyatın külfetinden kurtulmuş olurlar. Bununla beraber tüm avantajlarına rağmen burun dolgusunun etkilerinin 6 ay ila birkaç yıl kadar sürmesi bazı kişiler tarafından dezavantaj olarak görülebilir.

Burun Dolgusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun dolgusu basit bir işlem olmakla beraber öncesinde belli bir hazırlık aşaması gereklidir. Öncelikle işlemden iki hafta öncesinden itibaren aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalısınız. Ayrıca E vitamini gibi takviyeler ve bazı bitki çayları da kan sulandırıcı etki gösterebilir. Bu nedenle işlemden iki hafta önce takviye ve ilaç kullanımını bırakmalısınız. Kronik bir hastalığınız var ise ve ilaç kullanıyor iseniz bu konuda doktorunuza danışabilirsiniz. İlaçlarınıza devam etmenizin doğru olup olmadığı hususunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir. İşlemden önce bol su içmeye ve sağlıklı beslenmeye dikkat edin.

Burun Dolgusunun Yan Etkileri ve Zararları Var Mıdır?

Burun dolgusunun yan etkileri ve zararları yok denecek kadar azdır. İşlem sonrası uygulama bölgesinde genellikle hafif bir kızarıklık görülmesi normaldir. Bunun haricinde enjeksiyon bölgesinde hafif morarma ve şişme de görülebilir. Bazen uygulanan dolgu maddesinin uygulandığı bölgeden başka yerlere gitmesi de mümkündür. Burun dolgusunun bazı ciddi komplikasyonları da olabilir ancak bunlar oldukça nadir görülmektedir. Bu tür yan etkiler profesyonel olmayan bir kişi tarafından yapılan işlemlerde görülebilir. Bu ciddi yan etkiler doku ölümü ve vasküler komplikasyonlardır. Ciddi düzeyde burun dolgusu komplikasyonları ile karşılaşmamak için bu işlem için mutlaka alanında uzman bir doktora başvurmalısınız.


Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun