Altın İğne Nedir?

Güneş ışınları, yaşlılık, mvsimlere bağlı değişmeler, hava kirliliği ve insanların çalışma koşulları gibi etkenler cilt üzerinde olumsuz bir etki bırakabilmektedirler. Cilt, dış etkenler ile direkt olarak temasta olması sebebi ile diğer organlara nazaran daha çabuk yaşlanmaktadır. Özellikle yirmili yaşlardan sonra daha fazla bakıma ve desteğe ihtiyaç duyan cilde gerekli özen gösterilmediğinde belirli sıkıntılar yaşanmaktadır. Ciltteki kırışıklıklar ve leke oluşumları, orta yaştaki insanlarda sık sık görülen sorunlar altın iğne tedavisi ile tedavi edilebilmektedir.


Altın İğne Uygulaması
Lazer ışınları ya da radyo dalgaları kullanılarak yapılan uygulamalar, cilt bakımı ve tedavisinde önemli bir role sahiptirler. Fraksiyonel radyo dalgaları, kısaltılmış adıyla FRF ya da altın iğne olarak isimlendirilen uygulama sayesinde, günümüzde cilt üzerinde yenilikçi tedaviler yapılmaya başlanmıştır. Cilt üzerinde güvenle uygulanan yenilikçi bir teknik olan altın iğne, pek çok insanın yakından inceledikleri bir uygulama olmaktadır. Altın iğne uygulamasını özel kılan sistem, cilt yüzeyine etki etmeden direkt olarak cilt altına etkide bulunmasıdır. Cilt altına direkt etki eden altın iğne sayesinde daha canlı, parlak ve gergin bir cilde sahip olmak mümkündür. Basit bir işlem olduğu gibi hiçbir kesi ya da yara izi kalmadan ameliyatsız bir bicimde yüz gençleştirme imkanını da insanlara sunmaktadır. Altın iğne sayesinde hiçbir ağrı veya acı yaşamadan çok daha sağlıklı ve estetik bir yüze sahip olmak mümkündür.


Altın İğne Fiyatları
Altın iğne uygulaması, birçok cilt gençleştirme tekniği ile karşılaştırıldığı zaman çok daha basit ve ağrısız olduğu için ön plana çıkmaktadır. Altın iğne uygulamasını yaptırmak isteyen insanlar, uzun saatler süren cerrahi işlemlerle uğraşmadıklarından dolayı, bu tedaviyi tercih eden çok fazla insan bulunmaktadır. Altın iğne uygulaması seanslar halinde gerçekleştirilmektedir ve her seansın süresi uygulamanın yapıldığı bölgeye gerek değişkenlik gösterebilmektedir. Uzmanlar, altın iğne uygulamasının seans süreleri konusunda ortalama 45 dakika gibi bir süre vermektedirler.


Altın İğne Tedavisi Sonuçları
Altın iğne işlemi sonrasında hastaların hastanede kalmasına gerek yoktur ve yapılan gerekli bilgilendirmeler sonrasında, hasta taburcu edilir. Tedavinin kaç seansta tamamlanacağı ve her bir seansın ne kadar süre süreceği, hangi aralıklarla altın iğne uygulamasının tekrarlanacağı gibi detaylı bir karar, ancak hekimin yaptığı muayeneler sonrasında verilmektedir.


Altın İğne Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Altın İğne Sonuçları

Basit bir yöntem olmasının yanı sıra herhangi bir kesi veya yara olmadan ameliyatsız bir biçimde yüz gençleştirme imkanı tanır. Altın iğne uygulaması ile birlikte ağrısız, acısız bir şekilde çok daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak mümkündür. Altın iğne uygulaması ile sadece tek seansta cildinizdeki kolajen miktarını arttırabilir ve zamanın yarattığı yaşlanma etkilerinden kurtulursunuz. Altın iğne tedavisi sonuçları işte bu kadar başarılıdır! Sizi altın iğne tedavisi sonuçlarımızı görmeniz ve tanışmamız için kliniğimize davet ediyoruz.

Altın İğne ile ile ilgili sorulanlar


Altın İğne Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulaması planlandıktan sonra, hasta ilk olarak işleme hazırlanır. FRF uygulaması öncesinde, uygulamanın yapılacağı bölgenin titizlikle temizlenmesi oldukça önemlidir. Bir diğer aşamada ise acı hissini en aza indirgemek amacı ile uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezik kremler sürülür. Kremin etki etmesi beklenildikten sonra, hiç zaman kaybetmeden işleme geçilir.

FRF cihazı ve altın iğne uçlarının kullanımı sayesinde cilt altına düzenli ve yüksek seviyede frekanslı radyo dalgaları verilerek tahribatın sağlanması hedeflenmektedir. Cilt altında dalgaları yollama işlemi genellikle 30 ile 45 dakika aralığında bir süre boyunca gerçekleştirilir. İşlem sonrasında ciltte oluşabilecek kızarıklar normal olarak karşılanmaktadır, bu kızarıklar birkaç saatlik bir süre içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadırlar.

Uygulama sonrasında hastanın gündelik yaşantısına geri dönmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi, işlem sonrasında cildin güneş ışınlarından korunması gerekliliğidir. Bunun için yüksek korumalı güneş koruyucu kremlerin kullanılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Altın iğne işleminde ilk seans tamamlandıktan sonra etkiler görülmeye başlanmaktadır.

Bütün seanslar bitip işlem tamamlandıktan sonraki bir süre boyunca deri altındaki onarım süreci devam etmektedir. Bu sebeple uygulamanın sonuçları, zamanla daha fazla belirginleşmeye başlamaktadır. Doktorun önermiş olduğu seans aralıklarına dikkat edilmeli ve katılım sağlanmalıdır.

Altın İğne Hangi Bölgelere Uygulanır?

Hem yüz hem de vücutta kolaylıkla uygulanabilen altın iğne tedavisi, bu anlamda insanlara kolaylıklar sunmaktadır. Cildin daha genç bir görünüme sahip olması ve kusurlarından arındırılması için kullanılan altın iğne işlemi, vücutta herhangi bir bölgede uygulanabilmektedir. Bacaklardaki geniş alana yayılmış çatlakların tedavisi gibi büyük bir alanı kaplayacak uygulamalarda seans sürelerinin daha uzun olabileceği belirtilmektedir.

Vücutta her bölgenin altın iğne işlemine vereceği yanıt süresi farklı olmaktadır ve bu sebeple de hedefe yönelik planlar yapıldığı için farklı bölgeler için farklı randevular da verilebilmektedir. Seansların aksatılmaması, altın iğne uygulamasından başarılı sonuçların alınması ve tedavinin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için, oldukça önemlidir.

Altın İğne Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

İnsanlar cilt yenileme ve gençleştirme istekleri doğrultusunda altın iğne uygulamasını sıklıkla tercih etmektedirler. Bu alanda yapılan çalışmaların iyi sonuçlar getirmesi için çok sayıda yöntem ve cihaz da bulunmaktadır. Altın iğne sayesinde ciltlerini yenilemek isteyen insanlar da hem cihaz seçimi konusunda hem de diğer önemli konularda doktor tavsiyelerine kulak vermelidirler. Altın iğne işlemi diğer cilt yenileme işlemlerine nazaran çok daha fazla avantaj sunmaktadır.

Ciltte pullanma ve kabuklanma oluşturmaması, şişlik veya uzun süreli kızarıklıkların söz konusu olmaması ve kalıcı bir etkisinin olması, altın iğne uygulamasının avantajları olarak gösterilebilmektedir. Pek çok insan da altın iğnenin avantajlarından faydalanmak istediklerinden dolayı, bu alanda sıkı araştırmalar da yapmaktadırlar.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun