Akrilik Tırnak Nedir?

Akrilik tırnaklar her ne kadar protez tırnak olarak adlandırılsa da kozmetikçilerde satılan takma tırnaklarla karıştırılmaması gerekmektedir. Kozmetikçide satılan tırnaklar günlük kullanıma uygundurlar ancak akrilik tırnaklar aylarca tırnakta kalabilmektedirler. Bu alanda yapılan çalışmalar ışığında, yapılan akrilik tırnak işleminin çok daha doğal bir görünüme kavuşturulması hedeflenmektedir. Bu güzellik trendini benimseyen ve devamlı olarak uygulayan pek çok kadın, güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktan son derece mutluluk duymaktadırlar.

Akrilik tırnaklar son zamanların en çok konuşulan güzellik unsurlarından bir tanesi olmuştur. Ancak günümüzde popüler olan bu uygulamanın tarihçesine bakıldığı zaman oldukça eski zamanlara dayandığı görülmektedir. 1930’lu yılların başında, bir diş hekimi tarafından ilk olarak geliştirilen akrilik tırnak uygulaması, günümüze kadar teknolojinin de etkisiyle yenilenerek gelmiştir. Akrilik tırnak uygulamasının ilk ortaya çıkarılmasındaki amaç, tırnaklarını yiyen kadınlar için bir yapay tırnak üretmekti. Daha sonralarında ise farklı tırnak problemleri yaşayan insanlar, akrilik tırnak sayesinde güzel görünümlü tırnaklara sahip olmaya başladılar.

Akrilik Tırnak Yaptırmanın Avantajları

Güzellik ve bakım uygulamaları arasında en çok göze çarpan uygulamalardan bir tanesi de akrilik tırnak uygulaması olmaktadır. Akrilik tırnak uygulaması sayesinde tırnaklara daha canlı bir görünüm sağlamak mümkün olmaktadır. Tırnak uzatma konusunda, farklı nedenlerden dolayı sıkıntılar yaşayan pek çok kadın, akrilik tırnağı tercih etmektedirler. Aktif iş hayatının içinde tırnak uzatmaya vakit bulamayan, ev işleri dolayısıyla tırnağı uzamayan ya da genetik faktörlere bağlı olarak tırnak yapısı kırılgan olan kadınların, güçlü ve güzel görünümlü tırnaklara sahip olması imkânsız değil. Akrilik tırnak sayesinde tırnak uzatamama sorunu ne olursa olsun herkes güçlü tırnaklara sahip olabilmektedir.

Tırnak yeme alışkanlığından vazgeçemeyen, tırnak şeklinden hoşnut olmayan ya da çok daha uzun tırnaklara sahip olmak isteyen kadınlar, akrilik tırnak uygulamasını tercih etmektedirler. Dışarda pek çok farklı yerde satılmakta olan takma tırnaklara nazaran çok daha uzun süreli bir kullanım sunması da akrilik tırnağı daha popüler kılmaktadır. Aynı zamanda akrilik tırnak, daha sağlam tırnak yapısı oluşturmak ve tırnağa canlılık katmak için oldukça faydalıdır.
Akrilik Tırnak Çekmeköy
Akrilik tırnak Çekmeköy'de yaptırmak istiyorsanız sizi Çekmeköy'deki güzellik salonumuza davet ediyoruz. Dönem dönem hazırladığımız fırsat ve akrilik tırnak fiyatları ile uygun kampanyalar oluşturuyoruz. Akrilik tırnak fırsatları için Çekmeköy Nil Tellioğlu salonuna davetlisiniz!
Akrilik Tırnak Fiyatları
Akrilik tırnak fırsatları ile uygun fiyatlardan akrilik tırnak yaptırmak ister misiniz? İşte en uygun akrilik tırnak fiyatları burada.


Akrilik Tırnak Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Akrilik Tırnak Uygulaması

Akrilik tırnak, sıvı ve toz olarak ayrılan iki farklı maddenin birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Her iki maddenin de içinde bulunan moleküller, farklı maddeleri oluşturarak, tırnak şekli verilebilen yumuşak bir maddeye dönüştürülmektedir. Bu yumuşak maddeyi tırnaklara tek tek uyguladıktan sonra sert ve güçlü hale dönüşecektir. Yapılan bu işlemlerden sonra tırnak isteğe bağlı olarak renklendirilip kişilerin istediği gibi tasarlanmaktadır. Sizi bayılacağınız tırnaklara kavuşturmak için sabırsızlanıyoruz!

Akrilik Tırnak ile ile ilgili sorulanlar


Akrilik Tırnak Uygulaması Doğal Tırnak Yapısına Zarar Verir Mi?

Ojeler, makyaj ürünleri gibi pek çok kozmetik ürünün hiçbir zararı olmadığını söylemek yanlış olacaktır. Ancak insanlar, konu güzelli ve bakım olduğu zaman bazı zararları göz ardı edebilmektedirler. Akrilik tırnakların, doğal tırnaklara zararı konusunda ise insanların içlerinin daha rahat olmaları gerekmektedir. Öyle ki, dışarda satılan günlük takma tırnakların verdiği zarara bakılacak olursa akrilik tırnak yaptırmanın çok daha mantıklı olduğu aşikardır.

Akrilik tırnak uygulamasının doğal tırnağa zarar vermeden yapılması için önemli olan bir konu daha bulunmaktadır. Akrilik tırnak işleminin en sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için öncelikli olarak bu işlemi gerçekleştirecek olan kişinin, alanında uzman bir kişi olması da gerekmektedir. Güzellik uzmanının iyi bir iş çıkarması, yapılış esnasında temizliğe önem vermesi gibi pek çok konu sağlıklı akrilik tırnak uygulaması için gerekli koşullardır.

Akrilik Tırnak Çıkarma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilmeli?

Akrilik tırnak çıkarma işlemi oldukça basit bir işlem olarak görülse de uzman kişiler tarafından yapılmadığı zamanlarda oldukça ciddi sorunlara da yol açabilmektedir. Bu konuda insanların dikkat etmesi gereken, kendi başlarına akrilik tırnak işlemi yapmak yerine, akrilik tırnağı yapan kişilerden yardım alınmalıdır. Öyle ki, bu tırnakların sökümü esnasında yapılan ufak bir hata bile tırnaklara büyük çapta hasarlar verebilmektedir.

Akrilik tırnak yaptırdıktan sonra, işlemden sıkılan ya da görünümü hoşuna gitmemeye başlayan pek çok kadın, akrilik tırnak çıkarma işlemine başvurmaktadırlar. Bu çıkarma işlemi oldukça basit işlemlerden oluşmaktadır, bu sebeple de bu alanda eğitim almış uzman bir kişi çok kısa bir süre içerisinde bu işlemi gerçekleştirecektir.

Akrilik Tırnak Kalıcılık Süresi Ne Kadar?

Akrilik tırnaklar, uzun süre kalıcılığı olan protez tırnaklar olduğu için kozmetikçilerde satılan günlük kullanımlık takma tırnaklar ile karıştırılmamalıdır. Bu konuda kimse kesin bir zaman vermese de akrilik tırnağın kalıcılık süresi, normal tırnakların doğal uzama süreleri ile orantılı olduğu belirtilmektedir. Normal tırnak arkadan uzadıkça, dip kısmında boşlukların oluşması normal bir durum olarak karşılanmaktadır. Oluşan bu boşlukları doldurmak amacı ile de birkaç haftada bir güzellik salonuna yeniden gitmek gerekebilecektir.

Akrilik tırnak kalıcılığı konusunda doğru bilgilere ulaşabilmek için öncelikle iyi bir uzman ile iletişime geçmek gerekecektir. Bu alanda yapılan bütün işlemlerin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için, işlemi gerçekleştirecek kişilerin alanında uzman kişiler olmasına büyük dikkat edilmelidir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun