Akne Nedir?

Akne, vücuttaki kıl köklerinin ya da yağ bezelerinin tıkanması sonucu meydana gelen ve sonucunda sivilceye yol açan oldukça yaygın bir cilt sorunudur. Toplumda pek çok insan akne problemi yaşamaktadır ve bu anlamda pek çok farklı çözüm önerilerini araştırmaktadırlar. Kliniğimizde uyguladığımız akne tedavisi kişinin ihtiyaçlarına özel olarak planlandığı için başarı oranımız çok yüksektir. Akne probleminizi çözmenize yardım edebiliriz!


Ergenlik Dönemi Akne Tedavisi
Sivilce, ergenlik dönemine girmiş ve ergenlik döneminde olan gençlerin istisnalar hariç hepsinde görülen bir deri hastalığıdır. Sivilce, ergenlik dönemindeki gençlerde görülme oranı yüzde 85 olmasına rağmen yetişkin insanlarda da görülen bir deri sorunudur. Hepimizin bildiği üzere tipik bir sivilce, kırmızı renkli ve sarı renkli ucu iltihaplı ya da iltihapsız kabarcıklar şeklinde ya da açık komedon ismi verilen siyah noktalar ve kapalı komedon ismi verilen kabartılar şeklindedir. Sivilceler bazı ekstrem durumlarda ise iri kist benzeri bir yapıda çıkmaktadırlar. Akne, hormonlar ya da ilaçlara bağlı olarak da azalma, artma eğilimleri gösterebilir.
Sivilce Oluşumuna Neler Sebep Olur?
Stres, hayatımızda pek çok olumsuzluğa kapı araladığı gibi akne oluşumunu da arttıran nedenlerden bir tanesidir. Bu durumun yanı sıra kişi, özellikle yoğun bir işin içindeyken ya da stres altındayken, sıkıntıdan tırnakları ile ufak bir akneyi kazıyarak yaraya da çevirebilmektedir. Tırnaklar ile kazıyarak akneyi yara haline getirmek, akne tedavisinde istenmeyen bir durumdur. Öyle ki bu durum akne tedavisini zorlaştıran iz ve lekelere sebebiyet vermektedir. Bu tip durumlar ile karşılaşan insanlara, akne tedavisinin yanı sıra psikolojik bir destek almaları da uzmanlar tarafından önerilmektedir.
Sivilce Tedavileri
İlaç tedavisi olan insanlarda yan etki olarak akne görülebilmektedir. Akneye neden olan ilaçlar arasında en çok dikkat çeken ilaçlardan bir tanesi de kortizon tedavisi olmaktadır. Bu ilacın yanı sıra sporcuların kullandığı ilaçlar ya da devamlı B vitamini kullanımı da akneye yol açan ya da mevcut akneyi şiddetlendiren nedenler arasındadır. İnsanlar akne şikâyeti ile bir uzmana başvurdukları zaman kullanmakta oldukları ilaç ve vitaminleri kesinlikle söylemeleri gerekmektedir. Diyet ve akne arasında herhangi bir net bağlantı bulunmasa da yapılan araştırmalara göre, işlenmiş karbonhidrat tüketimine bağlı olarak akne oluşumunun arttığı da tespit edilmiştir. Bu sebeple de insanlar hem kendi sağlıkları için hem de bu tip akne sorunlarını azaltmak adına düzenli beslenmeye özen göstermelidirler.


Sivilce Tedavisi Yapan Güzellik Salonu
Güzellik salonumuzda sivilce tedavisi başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Sivilce yani akne problemi yaşıyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cilt yapısı da akne oluşumunda önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yağlı ve gözenekleri genişlemiş bir cilde sahip olan insanların akneye daha yatkın olduklarını söylemek mümkündür. Yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde, özellikle ergenlik döneminde içilen sigaranın akne ile bir ilişkisinin olduğu ortaya koyulmaktadır. İnsanlar hem sağlıkları için hem de akne şiddetini azaltmak için sigara kullanımını azaltmalı hatta tamamen bırakmalıdırlar.

Akne Tedavisi Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Akne Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir?

Vücutta, derinin altındaki yağlara sebum adı verilmektedir. Sebum olarak adlandırılan yağlar vücutta fazlasıyla üretiliyorsa, ölü deri hücrelerinin gözeneklerin içine sıkışmasına yol açabilir ve bu durum da beyaz ya da siyah noktalara neden olabilir. Bu durumun yanı sıra ciltte yaşamakta olan bakteriler de gözenek içinde sıkışabilmektedir. Bakterilerin gözenek içerisinde sıkışması da iltihaplı sivilcelerin çıkmasına sebep olmaktadır. Akneler genellikle vücudun yüz, alın, sırt gibi bölgelerinde sıklıkla görülen bir sorundur. Akneler, her yaştaki insanda görülmektedir, ancak genç yaştaki insanlarda görülme sıklığı ve yoğunluğu daha fazladır. Kliniğimizde uygulanan akne tedavileri kişinin ihtiyaçlarına özel olarak yapıldığı için başarı oranımız çok yüksektir. Akne probleminizi çözmenize yardım edebiliriz!

Akne Tedavisi ile ile ilgili sorulanlar


Akne Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Pek çok insan vücutlarının herhangi bir bölgesinde çıkan sivilcelerden rahatsız oldukları için bu hastalığın tedavisini araştırmaktadırlar. Akne ile sivilce arasındaki en önemli fark, aknenin tedavi edilip sivilcenin tedavi edilmiyor olmasıdır. Bu sebeple de aknenin tedavisi oldukça uygun olsa da sivilce tedavisi için bilinmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Sivilce tedavisinin uzman hekimler tarafından planlanması ve sürecin takip edilmesi en doğru hareket olacaktır.

Sivilce tedavisinin süreleri ve şekli belirlenirken, tedavi olacak kişinin genel sağlık durumu göz önüne alınarak bir karar verilmektedir. Aynı zamanda sivilcenin şiddeti ve yaygınlığı da hesaba katılarak, tedavi süreleri ve şekli, kişinin yaşına göre belirlenmektedir. İnsanlar sivilce tedavisinin ne kadar süreceği konusunda da oldukça meraklıdırlar. Sivilce tedavisi birkaç haftalık tedavi değil, uzun süreler sürecek bir tedavi şeklidir.

Akne (Sivilce) Nedenleri

Ergenlikte dönemindeki hormonlar, pek çok kişinin cildinde de gözle görülür değişmelere yol açabilmektedir. Bu hormonal etki sebebi ile de deride istenmeyen seviyede yağ miktarında artış gözlemlenebilmektedir. Yağ bezelerinde oluşan hareketlenmeden kaynaklı olarak yağ bezlerinin dışarı açılan bölümlerinde tıkanmalar görülebilmektedir. Daha sonrasında ise bakterilerin üremesi sonucu iltihap durumu ortaya çıkmaktadır.

Oluşan iltihap sonucunda ise kişide, siyah ve beyaz nokta oluşumuna, irinli şişliklere ve kırmızı lekelere yol açtığı görülmektedir. Nadir durumlarda ise, fındık boyutunda kistik yapıların oluştuğunu da gözlemlemek mümkün olmaktadır. Yüz, sırt, omuz gibi bölgelerde sık sık sivilce döküntüleri de görülebilmektedir.

Ergenlik sonrasında oluşan aknelerin en önemli nedenleri arasında kozmetik malzemeler ve bu malzemelerin yoğun bir şekilde kullanılması vardır. Kozmetik ürünlerinden bazılarını kullandıktan aylar sonra da akne oluşumuna neden olabildikleri tespit edilmiştir. Kozmetik ürünleri kullanmadan önce, ürünlerin akne yapma potansiyelinin incelenmesi gerekmektedir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun