Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak, insanların kendi tırnaklarının üzerine uygulanan hazır tırnaklara verilen isimdir. Asıl tırnağın üzerine gerekli koruyucu maddelerin kullanılmasında sonra protez tırnak uygulanmaktadır. Tırnak uzatamayan insanlar protez tırnak sayesinde, bakımlı ve güzel bir görünümü olan tırnaklara sahip olmaktadırlar. Protez tırnak en popüler tırnak uygulamalarından bir tanesi olarak bilinmektedir.


Protez Tırnak Faydaları
Bu uygulama sayesinde çok daha estetik ve bakımlı bir tırnağa sahip olan kişiler, protez tırnak ile daha yakından ilgilenmektedirler. Pek çok insanda tırnak yeme problemi bulunmaktadır ve bu problem nedeni ile insanların tırnaklarında kötü görünüme neden olan bozukluklar oluşmaktadır. Tırnak yeme problemi tedavisi yaşayan ancak güzel bir tırnağa sahip olmak isteyen pek çok kadın protez tırnağı tercih etmektedirler. Genetik ya da başka faktörlerden dolayı insanların tırnakları kırılgan bir yapıya sahip olabilmektedir. Kırılgan bir yapıya sahip tırnakların uzaması oldukça zor bir durum olurken, tırnağın farklı yerlerden kırılması kötü bir görünüme de neden olabilmektedir. Protez tırnak uygulaması sayesinde, kırılgan yapıda bir tırnağa sahip olan insanlar daha güçlü ve bakımlı tırnak görüntüsünü oluşturabilmektedirler. İş hayatında aktif olarak rol alan kadınlar ya da farklı nedenlerden dolayı tırnak uzatmaya zaman ayıramayanlar, protez tırnak sayesinde güzel tırnaklara sahip olabilmektedirler.

Çekmeköy Protez Tırnak

Çekmeköy protez tırnak hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz herhangi bir sebepten dolayı protez tırnak yaptırmak istiyorsanız ve Çekmeköy'de bir uzman arıyorsanız Nil Tellioğlu Çekmeköy protez tırnak şubemizi arayabilirsiniz.

Protez Tırnak Fiyatları

Bu konuda en çok merak edilenlerden birisi de protez tırnak fiyatları oluyor. Dönem dönem bazı uygulamalarda fırsat ve kampanyalarımız oluyor. Protez tırnak kampanyamız da şuan da popüler estetik fırsatlarından birisi. Bu fırsattan faydalanmak istiyor ve avantajlı fiyatlardan protez tırnak yaptırmak istiyorsanız; detaylı bilgi almak ve çekmeköy protez tırnak fiyatları için bizi arayın.


Protez Tırnak Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Protez Tırnak Uygulaması

Uzamayan veya kırılan tırnaklardan, bozulan oje ve bakım dertlerinden sizi kurtaracak protez tırnak uygulamaları Nil Tellioğlu farkı ile. 1 saatte tırnaklarınızı istediğiniz boy ve şekile kavuşturmanın dışında uzun süre ilk gün ki parlaklık ve bakımlı kalabilmesi çok hoşunuza gidecek.

Protez Tırnak ile ile ilgili sorulanlar


Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnak, bütün el ve tırnak cinslerine uygun olarak güvenle yapılabilmektedir. Protez tırnak uygulamasında ilk olarak, tırnaklarının yapısına uygun olan takma tırnaklar yerleştirilmektedir. Yerleştirilen tırnak bütün yüzeye yapıştırılmayarak sadece uç kısmını kaplayacak düzeyde yapıştırılmaktadır.

Tırnak protez işleminde tırnak yapıştırıldıktan sonra, takılan tırnağın kişinin kendi tırnağı seviyesine gelene kadar törpülenmesi gerekmektedir. İki tırnak arasında yükseklik farkının olmaması, dikkat edilen bir konu olmaktadır. Yüzey eşit hale gelene kadar tırnak törpüleme işlemine devam edilmektedir.

Tırnak düzeyinin törpü ile eşitlenmesinden sonraki işlem ise akrilik kullanılma işlemidir. Bu işlemler, akrilik ve jel olmak üzere iki farklı seçenekte değerlendirilmektedir. Ancak bu 2 seçenek arasında en sık kullanılan işlem ise, akrilik işlemidir.

Tırnak yüzeyine akrilik uygulanması, tırnağı tekrar pürüzlü bir hale getirmektedir. Bu sebepten dolayı da tırnağın tekrar pürüzsüz bir hale getirilebilmesi için törpüleme işlemi tekrarlanmaktadır. Protez tırnak uygulamasında törpü yapılarak yüzeyin parlatılması sağlanmaktadır. Tırnakların canlandırılma işleminde sonra, istenilen oje sürülüp günlük hayata devam edilebilmektedir.

Protez tırnak uygulamasının yenilenme süresi pek çok insan tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. Protez tırnak uygulamasında 1 ay gibi bir yenileme süresi verilmektedir. Yapılan işlemlerden 1 ay sonra yenilenme işleminin yapılma sebebi, insanların dipten kendi tırnaklarının uzamasıdır. Bu sebepten dolayı tekrar dolgu maddeleri yapılarak, tırnak protezi uygulamasının yenilenmesi gerekmektedir.

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Protez tırnak her ne kadar, tırnaklara güzel ve bakımlı bir görünüm kazandıran bir uygulama olsa da bazı kadınlar bir süre sonra bu uygulamadan sıkılabilmektedirler. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında ise, protez tırnak yapılan yere giderek durumun belirtilmesi ve yardım istenmesi gerekmektedir. Protez tırnak çıkarma işlemi oldukça basit bir işlem olduğundan dolayı, kadınların bu konuda endişe etmelerine gerek yoktur. Protez tırnak yapılırken kullanılan malzemelere benzer malzemeler ile protez tırnak çıkarılabilmektedir.

Takma tırnak çıkarıldıktan sonra insanlar, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşıp karşılaşmayacakları konusunda merak ettikleri konular bulunmaktadır. Takma tırnak çıkarılma işleminden sonra insanları rahatsız ede kalıcı bir zarar bulunmamaktadır. İşlemden sonra tırnak yüzeyinde yaşanan incelmeler kalıcı olmamaktadır. İncelen tırnak yüzeyinin kendine gelmesi kısa bir süreyi alacaktır.

Evde insanlar kendi başlarına protez tırnak çıkarma işlemi yapmamalıdırlar, öyle ki bu işlemler profesyonel kişiler tarafından yapılmadığı sürece farklı zararlara yol açabilmektedir. Protez tırnak çıkarma işlemi için özel olarak üretilen sıvılar bulunmaktadır ve insanlar kendi başlarına sıvısız bu işlemleri yapmak istediklerinde kalıcı sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Protez tırnak çıkarma işlemi profesyonel kişiler tarafından yapılmadığı taktirde tırnak soyulma riski de bulunmaktadır. Bu konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir?

Protez tırnak çeşitleri, jel tırnak ve akrilik tırnak olarak iki farklı kategoride incelenmektedir. Jel tırnak uygulaması bu iki yöntem arasında en çok tercih edilen yöntem olarak bilinmektedir. Jel tırnak yönteminde, tırnağa jelimsi bir sıvı uygulanmaktadır ve kullanılan jel sıvı üç kademe şeklinde uygulanmaktadır. İlk aşama olarak kullanılan sıvı tırnağı sabitlemek amacı ile yapılmaktadır. Daha sonrasında ise ikici olarak daha yoğun bir kıvamı olan bir jel kullanılmaktadır. Bu jel sayesinde tırnağa şekil vermek çok daha kolay bir hale gelmektedirler. Kullanılan son jel sayesinde de tırnağa son rötuşlar yapılmaktadır. Kullanılan son jel, aynı zamanda tırnağa daha ışıltılı bir görünüm sağlamaktadır.

Protez tırnak çeşitlerinden ikincisi ola akrilik tırnak, özel bir toz ve sıvı ile uygulanan protez tırnak yöntemidir. Bu uygulama tırnağa doğal bir görünüm kazandırmadığı için jel tırnağa göre daha az tercih edilmektedir.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun