Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi uygulaması, ilk olarak 1953 yılında estetik amaçlar doğrultusunda uygulanan tıbbi bir işlem olarak bilinmektedir. Dünya genelinde mezoterapi işlemi, cilt yenileme, bölgesel zayıflama, çatlaklar, yaralardan oluşan izler, saçların tedavisi, akut problemi, spor kaynaklı yaralanmalar, deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Mezoterapi işleminin etkisini gösterebilmesi için cildin altındaki kolajen ve elastin yapılarını uyarması gerekmektedir. Mezoterapi sayesinde bölgedeki kan dolaşımı da düzenlenmektedir.

Mezoterapi Yöntemleri
Mezoterapi tekniği son derece güvenilir ve etkili bir teknik olsa da bazı durumlardan dolayı bu tekniğin uygulanması sakıncalı olabilmektedir. Mezoterapi tekniğinin sakıncalı olduğu dönemlerden bir tanesi gebelik dönemidir. Gebelik dönemindeki kişilerin, etkili bir cilt yenileme tekniği olan mezoterapiyi uygulamamaları önerilmektedir. Bu durumun dışında, süt veren anneler, felç geçmişi olan kişilerin de bu teknikten uzak durmalar gerekmektedir. Şeker hastalığı olan kişiler ya da kanser hastalarının mezoterapi yaptırmaları sakıncalı görülmektedir. Bu sebeplerden dolayı, mezoterapi yaptırmak için uzmanlar ile iletişime geçen kişilerin tedavi öncesinde, hastalıklarını ve kullanmakta olduğu ilaçları belirtmeleri gerekmektedir. Mezoterapi yöntemleri olarak adlandırılan şey aslında aynı işlemin başka bir bölgeye uygulanmasından dolayıdır. Örnek olarak saç mezoterapisi dediğimiz saça uygulandığı için bu şekilde denilmektedir. Aslında uygulanan ilaçlar aynıdır.
Mezoterapi Ne İşe Yarar?
Mezoterapi tekniğine pek çok farklı durumda başvurulabilmektedir. Her insanın cilt rengi ve türü farklılık gösterebilmektedir ve bu duruma bağlı olarak insanlarda farklı cilt sorunları görülebilmektedir. Mezoterapi uygulamasının en sık uygulandığı durumlardan bir tanesi, cilt yaşlanması ve bu duruma bağlı olarak sarkmasıdır. Bunların yanı sıra leke tedavisi, deri çatlakları, selülit gibi sorunlarda da sık sık mezoterapi uygulamasında başvurulmaktadır. İstenmeyen seviyelerde kilo kaybı yaşayan, saç dökülmesi ya da kellik problemi olan, spor yaralanmaları yaşamış, akut ve kronik ağrıları bulunan pek çok insan için mezoterapi tekniği sayesinde sorunlarından kurtulabilmektedirler.
Mezoterapi Öncesi Sonrası
Mezoterapi seanslarından önce ve sonra uyulması gereken bazı önemli konular bulunmaktadır. Kanı sulandıran ilaçların, mezoterapi uygulaması öncesi ve sonrasında kullanılmaması gerekmektedir. Mezoterapi seansı çıkışı, uygulamanın yapıldığı bölgenin ilk 10-15 saat su ise temas ettirilmemesi de gerekmektedir. Kot, dar pantolon tarzı kıyafetlerin süreç boyunca tercih edilmemesi cilt sağlığı için önerilen konulardan bir tanesidir. Seanslardan sonraki iki gün içerisinde zorlayıcı hareketlerin yapılmaması gerekmektedir, ilk 15 saat ise uygulamayı gören kişi, banyo ve makyaj yapmamalıdır.


Mezoterapi Öncesi / Sonrası

İşlem Süresi 1,5-2 Saat
12-24 Ay Kalıcı
Fiyat:
Rötüş - Ücretsiz


Randevu Al

Dilerseniz 0530 843 29 76 numaralı telefonu arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. Aramak için tıklayın.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapinin cilt yenileme konusunda başarılı olduğu pek çok kesim tarafından bilinmektedir ancak insanlar bu işlemlerin nasıl gerçekleştiğini de merak etmektedirler. Mezoterapi; vitamin, mineral, aminoasit, enzimler kendi başlarına ya da daha çok karşım halinde derideki tabakaya enjekte edilerek uygulanan bir tekniktir. Enjekte edilecek maddelerin seçimi, mezoterapi tekniğinde oldukça önemli bir konu sayılmaktadır. İşlem için enjekte edilecek maddelerin kişilerin ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak seçilmektedir. Peki mezoterapi nasıl yapılır? Mezoterapi yapılışı şu şekildedir; İlgili bölgede bulunan cildin ortadaki katmanına birtakım özel karışım solüsyonlar hazırlanarak oldukça ince iğneler kullanılarak mezoterapi yapılır. Cilt üzerinde meydana gelen tahribatlar ve zayıflayan kan dolaşımının düzenlenmesi için yapılan bir tedavidir.

Mezoterapi ile ile ilgili sorulanlar


Saç Mezoterapisi

Hem kadınlar hem de erkekler için saç dökülmesine karşılık olarak, saç mezoterapisi tekniği kullanılmaktadır. Bu teknik aynı zamanda kelliğin tedavisi ve saç uzamasına katkı sağlayan bir teknik olarak da bilinmektedir. Kelleşme sorunu yaşayan kişilerin ihtiyaç duydukları mineral ve vitaminleri saç mezoterapisi sayesinde vücuda kazandırmak mümkündür. Bu sayede hem saç dökülmeleri engellenmiş olmakta hem de saçların daha sağlıklı çıkmasına fayda sağlanmış olmaktadır. Saç mezoterapisi sayesinde saç derisindeki kan dolaşımını arttırmak da mümkündür.

Bazı saç dökülmeleri tiplerinden saç mezoterapisi işlemi uygulanılarak başarılı sonuçlar almak çok daha kolaydır. Bu uygulama hastanın sorununa bağlı olarak haftalık ya da iki haftada bir gerçekleştirilen seanslar ile yapılmaktadır.

Yüz Mezoterapisi

Cildin dolgunluğunu ve görünümü bozan faktörler, genellikle güneş hasarı ve kolajen kaybı olmaktadır. Yüz mezoterapisinde kullanılan ilaçlar, küçük miktarlarda karışımlar halinde cildin içine ya da altına direkt olarak verilmektedir. Mezoterapi sayesinde cilt, etkili maddelerin etkisinden kısa bir süre içerisinde faydalanabilmektedir. Bu teknikte ilaçlar oldukça az verildiğinden, yan etkilerin olma olasılığı da oldukça azdır.

Doğal bir yöntem olan yüz mezoterapisi, cilt kırışıklığı ve sarkmalarında son derece etkilidir. Bu uygulama sayesinde cilt çok daha parlak bir görünüme kavuşur ve estetik açıdan çok daha iyi bir görünüm oluşur.

Selülit Mezoterapisi

Selülit her yaş grubundan insanda görülebilen bir dolaşım rahatsızlığı olarak bilinmektedir. Selülit probleminin pek çok farklı nedenleri bulunsa da genellikle hormonal faktörlerden kaynaklı bu problemin yaşandığını söylemek mümkün olmaktadır. Mezoterapi sayesinde, cildin altına verilen maddeler, selülitli bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmaya fayda sağlamaktadır. Kişinin görünümünü büyük çapta değiştiren selülit mezoterapisinden pek çok insan övgü ile bahsetmektedirler.

Selülit tedavisinde kullanılan mezoterapinin hangi süreler içinde yapıldığı ve ne kadar sürdüğü merak edilen konular arasında yer almaktadır. Selülit mezoterapisi genellikle dört ile on hafta içerisinde uygulanmaktadır. Bu durumun yanı sıra bu teknikten üst seviye bir başarı bekleniyor ise, haftada bir uygulama yapılması da gereklidir. Diyet ve egzersiz yapmak normal şartlarda da insan bünyesi ve vücudu için oldukça fayda sağlayan eylemledir. Bu durumun yanı sıra diyet ve sporun selülit mezoterapi tedavisi ile aynı zamanda yapılması, tedavinin başarı oranını arttıran faktörler olmaktadırlar.

Whatsapp

Detaylı bilgi veya Fiyat almak için mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj Gönder! Hemen Ara!

Sorunuz mu var?
Nil Tellioğlu'na sorun