İpek Kirpik

 İpek kirpik; seyrek, kısa, düz kirpiklere sahip olan ya da rimel kullanmadan hacimli ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak isteyen kişiler tarafından oldukça tercih edilen bir uygulamadır. İpek kirpik uygulaması; saf ipekten yapılmış tekli kirpiklerin, kirpik diplerine medikal bir yapıştırıcı ile gerçek kirpiklere zarar vermeden tek tek yapıştırılmasıdır. İpek kirpik tek tek ve farklı boyutlarda takılır, böylece doğal bir görünüm elde edilir.  İşlem sonunda kirpiklerin uzunluğu ve yoğunluğu iki katına çıkar.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?
İpek kirpik uygulamasında ortalama 80 adet ipek kirpik kullanılır. İlk olarak kullanılacak olan kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığı belirlenir. Daha sonra farklı boyutlarda ipek kirpikler kişinin kendi kirpiklerinden 1-2 mm uzağa tek tek medikal yapıştırıcı ile yapıştırılır. Böylece gerçek kirpiklere zarar verilmez ve doğal bir görünüm elde edilir.

İpek Kirpik Uygulamasından Önce ve Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?
İpek kirpik nedir, nasıl uygulanır, kimler için uygundur sorularını yanıtladıktan sonra işlemle ilgili bilinmesi gereken önemli ayrıntıları belirtmemiz, daha uzun süreli ve bakımlı kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bu doğrultuda öncelikle ipek kirpik uygulamasına başvuracağınız gün gözlerinize makyaj yapmamanızı tavsiye ederiz. Göz makyajı yaptıysanız dahi işlemden önce makyajınızı tamamen temizlediğinizden emin olmalısınız. Ek olarak, lens kullanıyorsanız işlem öncesinde lenslerinizi mutlaka çıkarmalısınız.